Skočit na obsah >>
 

Pardubice - Ráby

upozorněníV souvislosti s nařízením vlády je možné, že objekt přerušil nebo omezil poskytování služeb. Informujte se o aktuální situaci u provozovatele.
Pardubice

Trasa stezky započíná u koupaliště Cihelna v Pardubicích a podél toku Labe pokračuje přes obec Brozany až do obce Ráby. Na začátku trasy je třeba si dát pozor i na automobily, které tuto stezku využívají jako přístupovou komunikaci do zahrádkářské osady. Konec ohrožení končí zabudovaným retardérem, za který automobily již nemohou. Stezka je dostatečně široká a umožňuje pohodovou jízdu dvou bruslařů vedle sebe. Stezka po cca 2 km zahýbá ostře vlevo od Labe a přivádí nás do obce Brozany. Pokud chceme pokračovat dále na Ráby, projedeme obcí a pokračujeme mezi poli na nově vybudované části této trasy, kde se stezka postupně zužuje. Opatrnost je třeba věnovat přejezdu silnice Ráby - Kunětice, kde stezka končí mírným sjezdem do silnice a je zakončena zábradlím, kterému je třeba se vyhnout. To vše v kombinaci se stromy a keři na krajnici, které navíc stěžují výhled do silnice. Stezka dále na Ráby je opět užší než na začátku podél Labe a jízda dvou bruslařů vedle sebe už zde není tak pohodlná.

GPS: 50°2'47.52"N 15°46'34.61"E
220 m nad mořem

Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie
  • stezka pro in-line bruslení
Trasy
  • Export dat pro GPS zařízení v GPX formátu Pardubice - Ráby - in-line bruslařská stezka, stezka pro chodce a cyklisty (bez motorových vozidel) (5.3 km)
    informace o nadmořské výšce: začátek - 217 m (minimální), konec - 234 m (maximální)
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště
  • Pardubice (4 km)
  • Mnichovo Hradiště (78 km)
  • Letiště Václava Havla (108 km)

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga