Skočit na obsah >>
 

„Šípková Růženka“ v podání obyvatel Domova pod Kuňkou

Neděle 18. května bude na Státním hradě Kunětická hora patřit divadelnímu představení „Šípková Růženka“ v podání obyvatel Domova pod Kuňkou. Osoby s mentálním a kombinovaným postižením předvedou klasickou českou pohádku v neodolatelném podání. V přípravě divadla ale nezůstanou osamoceni. To, s jakými kulisami budou hrát, záleží zejména na návštěvnících. Právě ti budou mít možnost se do výroby kulis zapojit.

Domov pod Kuňkou nabízí ubytování a péči lidem s mentálním a kombinovaným postižením a snaží se je zapojit do „běžné“ společnosti. Jednou z možností, jak takzvaně „zdravým lidem“ přiblížit svět lidí s postižením, je divadelní představení.

„Správa Státního hradu Kunětická hora si pokládá za čest, že může s Domovem pod Kuňkou spolupracovat. Jejich divadelní představení mívají neodolatelnou atmosféru, která se jen tak nezažije,“ říká kastelán hradu Miloš Jiroušek. Na průběhu představení se významně podepíší i návštěvníci. Společně s herci totiž připraví kulisy. Každý tak v sobě může probudit tvůrčího ducha a dát tak představení kus sebe.

Tvůrčí dílna začíná v prostorách hradu ve 14 hodin, samotné představení proběhne od 15 hodin v Rytířském sále.

Typ činohra
Zakázán vstup se zvířaty
Místo konání Hrad Kunětická hora (Staré Hradiště)
Datum a čas konání ne 18.5.2014 15:00
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné dobrovolné
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga