Skočit na obsah >>
 

Křest knihy Jindry Hojera z Rychlých šípů

Kniha Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky je na světě! Křest tohoto díla proběhne dne 16. května 2019 od 16 hodin před knihkupectvím Mozaika v budově pardubického vlakového nádraží. Na setkání se těší autor, pan Jindra Hojer, který se chystá na autogramiádu i besedu s budoucími čtenáři. Atmosféru křtu doladí vystoupení jednoho z kmotrů, kytarového virtuosa pana Štěpána Raka.

Srdečně zveme širokou veřejnost a především podporovatele tohoto skvělého projektu, pro které budou na místě připravené jejich odměny. Knihy budou dále k dispozici u všech knihkupců i na e-shopu www.knihysusmevem.cz.

Knížka, kterou ve svých 94 letech napsal Jindra Hojer, jehož jméno určitě znáte díky postavičce z Foglarova komiksového seriálu Rychlé šípy a který byl jejím reálným předobrazem, je plná logických a matematických úloh a má za cíl zábavnou formou naučit čtenáře logicky myslet. Každý rok se před létem opakuje ta samá zpráva o tom, jak byla matematika opět nejméně úspěšným maturitním předmětem. Ve své podstatě je matematika krásná věda a když se k ní přistupuje logicky, nemůže nikomu dělat větší problémy.

Knížka díky názorným postupům naučí čtenáře zábavnou formou logicky myslet. Čtenářem mohou být děti i dospělí. Jak Jindra Hojer často zmiňuje: „Maďarsko-americký matematik George Pólya tvrdí, že řešení matematických a logických problémů je umění praktické, kterému se učíme stejně tak jako například plavat, lyžovat, anebo chodit – tím, že danou činnost vykonáváme a zkoušíme. Námitka, že na výuku logického myšlení je dostatek času až v pozdějším věku, neobstojí. Stejně bychom mohli scestně tvrdit, že na učení se chodit, plavat atd. je dost času v pozdějším věku. Ale s jejich učením se začíná prakticky po narození. A já dodávám: začněme tedy s učením se logickému uvažování včas!“

Mezi logikou a matematikou platí, že jedna bez druhé nemůže být. Každá kapitola obsahuje popis a návod, jak hlavolam řešit, dále cvičný příklad s řešením a řadu cvičných příkladů. Nedílnou součástí je i česko-matematický slovník. Knížkou budu provázet Jindra Hojer v kreslené podobě a radit vám, jak které úlohy efektivně řešit.

Závěr knihy je věnován samotnému Jindrovi Hojerovi, který v několika etapách představí významné okamžiky svého života – jak ty veselé, tak i méně veselé až smutné.

Knihu na serveru hithit.cz podpořilo během crowdfundingové kampaně přes 660 lidí a vybralo se 331 % požadované částky. „Úspěch kampaně mne velmi překvapil, jsem nadšený, že se nakonec kniha hlavolamů dostane k tolika čtenářům. Co mě opravdu velmi těší je fakt, že o knihu je takový zájem ještě před tím, než je vydána. Je vidět, že náš národ má zájem se v oblasti logiky vzdělávat!“ uvádí Jindra Hojer, autor knihy “Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky.“

Díky velké podpoře fanoušků už Jindra Hojer pracuje na druhé knížce s názvem Střípky ze života Jindry Hojera, ve které budou povídky a příběhy z jeho bohatého života, z jeho cest po Řecku a Itálii i několik autorských povídek. „Na knize Střípků ze života Jindry Hojera už intenzivně pracujeme a aktuálně připravujeme její sazbu. I tento originál knihy autor napsal na svém oblíbeném psacím stroji jeho zesnulé manželky Táji, proto je celý proces je významně časově náročnější, než tomu bývá u podobných publikací zvykem, především tedy kvůli přepisu strojopisu a výběru a skenování fotografií z diapozitivů, kterých má Jindra Hojer velké množství,“ komentuje aktuální dění na projektu Lukáš Zeman, fotograf, majitel tiskárny ARA a nakladatelství Knihysúsměvem.cz.

Jindra Hojer navštěvoval v letech 1936–1940 skautský oddíl pražská Dvojka Jaroslava Foglara a Jestřáb ho požádal, jestli může použít jeho jméno pro jednu z postaviček svých chystaných příběhů. Když Hojerovi rodiče váhali, upozornil Foglar na to, že postavička Jindry rozhodně žádnou ostudu dělat nebude. Osud kresleného Jindry a Foglarových příběhů je s ním tak spjatý od dětství. V reálném životě vystudoval chemii a skoro celý život pracoval ve Výzkumném ústavu organických syntéz v Rybitví u Pardubic. Později učil a přednášel na různých školách, včetně vysokých. Jelikož ho hlavolamy baví a živí celý život, zúročil zkušenosti v této knížce Záhadné hlavolamy pro chytré hlavičky.

Typ křest
Zakázán vstup se zvířaty
Místo konání Pardubice - železniční nádraží (Pardubice) - před knihkupectvím Mozaika
Datum a čas konání čt 16.5.2019 16:00
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga