Skočit na obsah >>
 

S Pydlou v zádech

Legendární komedie Josefa Dvořáka.

Hra „S Pydlou v zádech“ měla premiéru už 4.června 1981. Stala se divácky nejúspěšnějším titulem v repertoáru skupiny Josefa Dvořáka, a ačkoli bylo od té doby mnohokrát uvažováno o jejím stažení, byly dokonce stanoveny termíny, kdy bude hrána naposled, prokázala podivuhodnou houževnatost a nezničitelnost a vždy znovu se vynořovala do světla reflektorů. Proč?

Nejen proto, že poskytuje prostor pro řadu brilantních klaunských čísel Josefa Dvořáka, ale i pro její svérázný humor, jehož kmotry jsou na jedné straně Becket na druhé straně Hašek. Postavička prostého lidového chytráka se zaplétá v šachové partii mocných. Ta snaha neustále předstírat, hrát vždy tu roli, která se právě žádá, vytěžit z každé situace i něco pro sebe, onen bezpáteřný konjukturalismus, snaha vytvářet i na troskách za každou cenu zdání idylky…není nám to všechno příliš povědomé?

Nepovažujeme už řadu absurdně groteskních situací za všední jev jen proto, že jsme si na ně tak nějak zvykli? A tady pomůže už jen nastavené zrcadlo smíchu, které je sice křivé, ale o to ostřeji zobrazuje …

Uvádí Divadelní společnost Josefa Dvořáka.

autor a režie: Pavel Fiala a Josef Dvořák

hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Karel Gult a Dagmar Schlehrová

Typ činohra
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Poznámka Náhrada za 2. 3. 2021.
Délka 2 hod. 40 min.
Místo konání Východočeské divadlo (Pardubice)
Datum a čas konání pá 26.11.2021 19:00
URL https://www.vcd.cz/program
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Východočeské divadlo Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga