Skočit na obsah >>
 

Vilém 500: Pardubice za pánů z Pernštejna

Procházka seznámí s rozsáhlou proměnou Pardubic za doby, kdy byly ve vlastnictví pánů z Pernštejna. Vilém a jeho synové vybudovali mohutný renesanční zámek s opevněním. Výrazně přestavěli také samotné město podle zásad renesančního urbanismu. Hlavním jednotícím prvkem byla idea iluzivní architektury a vybudování nové sítě sakrálních budov. V rámci procházky se účastníci vydají ke kostelům Zvěstování Panny Marie, sv. Bartoloměje nebo sv. Jana Křtitele a zjistí, jaký opevňovací a vodní systém ochraňoval město. Poznají historii jednotlivých míst, stavební vývoj a také nejnovější archeologické nálezy, které přibližují předpernštejnskou i pernštejnskou podobu města.

Jednotlivá zastavení:
Zámek Pardubice – opevnění, Příhrádek, Zámecká ulice, Bílá brána, Pernštýnská ulice, kostel Zvěstování Panny Marie, Pernštýnské náměstí, domy na Pernštýnském náměstí a stará radnice, kostel sv. Bartoloměje, Městská řeka, Městská strúha a opevnění města, Zelené předměstí, kostel sv. Jana Křtitele, Pernštejnský špitál a Horská brána.

Speciální procházka byla připravena v rámci celoročního programu Pardubického kraje 500 let renesance ve východních Čechách.

Typ netradiční prohlídka
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání
Datum a čas konání ne 26.9.2021 13:00
URL https://www.vcm.cz/akce/vilem-500-pardubice-za-panu-z-pernstejna/
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné 160 / 80
Zdroj dat Zámek Pardubice - Východočeské muzeum
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga