Skočit na obsah >>
 

Mike Parker’s Meta (US/PL)

Nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera – ryzí energie rocku, pestrost avantgardy, citlivost klasiky a harmonie moderního jazzu.

Renomovaný newyorský basista Mike Parker, který působí v Evropě i na americkém kontinentu, ve svém novém kvartetu společně s mladými polskými jazzmany důmyslně a originálně propojuje jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Kompozice Parkerova kvartetu působí, jako by se v nich mísily vlivy Charlese Minguse s Radiohead, Maurice Ravela s Led Zeppelin, Johna Coltranea s Davidem Bowiem. Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.

Rodák z New Yorku Mike Parker studoval kontrabas na Skidmore College v NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (Scott Colley, Reid Anderson a ReubinRogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris Potter nebo Eric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropou a to jako vedoucí svého tria a kvartetu a takéjako vyhledávaný sideman v mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech. Pardubickému publiku je asi nejznámnější kapela Nat Osborn Band, se kterou dvakrát vystoupil v Divadle 29.

Mike Parker (USA) – kontrabas
Damian Niewinski (PL) – bicí
Marcin Konieczkowicz (PL) – altsaxofon
Slawek Pezda (PL) – tenorsaxofon

Typ koncert
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Poznámka Přeloženo z 23. 10. 2020.
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání pá 17.9.2021 20:00
URL https://www.otevrenakultura.cz/cs/divadlo-29/archiv/mike-parker-s-meta-us-pl
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné vstupné: 160 Kč (na místě 50 % sleva na průkazy ISIC a ZTP)
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga