Skočit na obsah >>
 

Jak číst syntezátory (Mary C & Martin Tvrdý)

Úvod do zvukové syntézy a syntezátorů pro začátečníky. Zasvěcenými průvodci vám budou Mary C a Martin Tvrdý ze Synth Library Prague.

Pila, obálka, špagety, štrůdl a Zakázaná planeta… i takové věci se vyplatí znát pokud chcete začít se syntezátory. Do světa analogové syntézy vás uvede Mary C a Martin Tvrdý aka Bonus. Představí základní pojmy a postupy, zásadní osobnosti i jejich objevy, nástroje a motivace.

Podíváme se do historie, osvěžíme si fyziku a prozkoumáme základní vlastnosti zvuku. Naučíme se důležité pojmy nového jazyka, který nám umožní z elektrických obvodů dostat zvuk i hudbu. Pro rychlejší orientaci při setkání s novým nástrojem se podíváme blíže i na stavbu a ovládací prvky různých druhů syntezátorů. Teorii pak společně uvedeme do praxe na několika nástrojích z kolekce Synth Library Prague.

  • workshop je vhodný pro začátečníky/ice
  • registrace a dotazy > jara@divadlo29.cz
  • maximální počet účastníků > 10
  • přibližná délka dílny > 3 hodiny

Synth Library Prague je prostor pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti zvuku a elektronické hudby. Je to prostor plný skvělých nástrojů, knih a dalších zdrojů inspirace a vedou ho hudebnice*íci a kurátorky*ři, které*ří zvou celou komunitu k vytvoření pevného zázemí, kde budou moci všichni sdílet, učit se a spolupracovat s respektem a ohleduplností. Zázemí s novými technologiemi, ale i novými způsoby komunikace a chování, které umožní vyjádření i méně zkušeným, přehlíženým i těm, kteří chtějí zůstat neviditelní. Synth Library Prague je první sesterskou knihovnou původní S1 Synth Library v Portlandu.

Nové technologie tu mají podpořit širokou škálu osobitých tvůrčích přístupů. Synth Library si klade za cíl stát se uvědomělým a bezpečnějším zázemím, které podporuje především pestrost hlasů a soustředěné naslouchání, a proto se také připojila ke kodexu projektu Feministické (umělecké) instituce sepsanému sdružením uměleckých iniciativ. Jedním z prvních speciálních projektů pražské Synth Library byl program Trigger-System, který se v první fázi zaměřil na propojení a podporu hudebnic.

Typ workshop
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Poznámka Přeloženo z roku 2020. registrace je nutná - jara@divadlo29.cz
Místo konání Divadlo 29 (Pardubice)
Datum a čas konání so 18.9.2021 13:00
URL https://www.otevrenakultura.cz/cs/divadlo-29/archiv/jak-cist-syntezatory-mary-c-a-martin-tvrdy
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné kurzovné: 200 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga