Skočit na obsah >>
 

XIV. Festival pěveckých sborů

Spolek pěveckých sborů Pernštýn-Ludmila-Suk letos organizuje již čtrnáctý ročník festivalu pěveckých sborů, který původně vznikl jako jarní přehlídka sborových těles působících v Pardubicích a blízkém okolí. Festival se v současné době zdaleka nezaměřuje jen na tělesa místní, ale má přesah do celého kraje i východočeského regionu.

Na letošní ročník jsou pozvány sbory: Continuo Pardubice, Hluboká Orba Sezemice, Cantus Choceň, Smetana Hradec Králové a Malichor Holice. Tradičním účastníkem festivalu je též organizující spolek, který již sedmým rokem působí pod vedením sbormistra Martina Berana a v rámci kulturního života města obvykle vystupuje několikrát ročně na akcích pořádaných statutárním městem Pardubice, městskými obvody, neziskovými organizacemi apod.

Každý ročník festivalu se vztahuje ke konkrétním hudebním výročím – letos si připomínáme nejen 160 let od založení mužského pěveckého spolku Pernštýn v roce 1861, ale také významná životní výročí skladatelů Josefa Myslivečka (240 let od úmrtí) a Antonína Dvořáka (180 let od narození), jejichž tvorbu chce pořádající spolek připomenout ve svém vystoupení.

Typ hudební festival
Povolen vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Tyršovy sady (Pardubice) - u Galerie Café
Datum a čas konání so 18.9.2021 16:00
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné Bezplatný vstup
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 
Není známo přesné místo konání akce.

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga