Skočit na obsah >>
 

Unibirds - Objevte ptačí svět Kolumbie

Od 14. ledna do 14. února 2022 se hala Turistického informačního centra v Pardubicích částečně promění v ptačí říši. Prostřednictvím umělecké instalace kolumbijských umělců Sergio Mantilly a Miguela Chaparra poodhalíme tajemství kolumbijské biodiverzity. Barvy, charakter, detaily a chování ptáků přiblíží aplikace Artivive, kterou si návštěvník výstavy bezplatně stáhne do svého mobilního telefonu, naskenuje obraz a ten už ho zavede přímo mezi opeřence.

Sergio Mantilla Soler a Miguel Chaparro Alvis se věnují mj. audiovizuální tvorbě a jejich společný projekt „Unibirds“ kombinuje analogové a digitální technologie. Díky nim umělci představují ptáky v jejich přirozeném prostředí. Jejich cílem je upozornit na nutnost ochrany přírody a naši odpovědnost za klimatické změny. Instalace byla vytvořena zmíněnými umělci na základě rozsáhlého výzkumu ve spolupráci s Institutem Alexandra von Humboldta v Bogotě. Jak říká jedna z organizátorek Andrea Pavlíková: „Kolumbie se může pochlubit největší rozmanitostí ptačí říše na světě – v zemi se vyskytuje více jak 1 920 druhů ptáků. Díky zeměpisné poloze nabízí úžasnou biologickou rozmanitost a je zde k vidění i řada endemických (tzn. nikde jinde se nevyskytujících) i migrujících druhů ptactva.“

Netradiční výstavu pro pardubické návštěvníky připravilo informační středisko Eu Europe Direct Pardubice ve spolupráci s Velvyslanectvím Kolumbijské republiky v Rakousku akreditovaným pro Chorvatsko, Slovinsko, Slovensko a Českou republiku a brněnským spolkem Ibérica.

Typ interaktivní výstava
Povolen vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání
Datum a čas konání pá 14.1.2022 - po 14.2.2022

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL https://www.europedirect.cz/a...
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné volné
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga