Skočit na obsah >>
 

Parní víkend 2010

Program akce: sobota : Zvláštní motorový vlak vedený motoráčkem M131.1133 z Pardubic hl.n. do Rosic; pro přepravu zavazadel, kočárků a jízdních kol ve blaku řazen služební vůz Ztrc. Po oba dny jízda mot. vozu z Rosic do Slatiňan za účelem prohlídky expozice parního stroje z roku 1874! Museum bude otevřeno bezprostředně po příjezdu vlaku. Můžete pozorovat stavební ruch při instalaci jednotlivých exponátů.
2) V čase 10.00 - 18.00 Výstava až 20 modelů parních strojů a kotlů, předvádění některých funkčních exponátů Jízdy modelu parní lokomotivy s možností svezení malých dětí po speciální modelové dráze. Tento model jezdí na skutečnou páru! Bude v provozu zahradní železnice LGB. Zajištěno drobné občerstvení.
3) Noc v muzeu Rosice n.L. Noční prohlídky Musea až do 1.00 hod po půlnoci! Neděle 1) V čase 10.00 - 15.00 Výstava asi 10 modelů parních strojů a kotlů, předvádění funkčních exponátů. Jízdy modelu parní lokomotivy s možností svezení malých dětí po speciální modelové dráze. Tento model jezdí na skutečnou páru! Jízdy galších modelů. I tyto modely jezdí na skutečnou páru. Bude v provozu zahradní železnice LGB. Jízdy parní oračky a parního malotraktoru. Zajištěno drobné občerstvení. 2) Museum Bude otevřeno souběžně s tímto programem 10.00 - 15.00 hod 3) Jízda mot. vozu z Rosic do Slatiňan za účelem prohlídky expozice parního stroje z roku 1874! Zvláštní motorový vlak vedený motoráčkem M131.1133 Rosice n.L. do Pardubice hl.n. při ukončení akce. Pro přepravu zavazadel, kočárků a jízdních kol ve blaku řazen služební vůz Ztrc. Ostatní Na výstavu parních strojů a modelů a do musea je vstupné dobrovolné! K zakoupení bude vydán pamětní list opatřený razítkem musea.

Typ jízda historickými vozidly, jízda historickým vlakem, výstava historických strojů
Místo konání
Datum a čas konání
  • ne 20.6.2010
  • so 19.6.2010
Součást opakované události Parní víkend
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Museum Rosice nad Labem
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga