Skočit na obsah >>
 

Absolventský koncert Pavla Svobody v Domě hudby

Absolventský koncert Pavla Svobody v Domě hudby

26.05.2009

Pavel Svoboda, vítěz mezinárodních varhanních soutěží, končí svá šestiletá studia na pardubické konzervatoři, kde studoval u prof. Josefa Rafaji a doc Václava Rabase. U této příležitosti se ve čtvrtek 4. 6. 2009 od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích uskuteční jeho absolventský koncert, na kterém jako hosté vystoupí další spičkoví hudebníci.

Jako hosté večera se představí: Kristina Stepasjuková - klavír (vítězka mezinárodních soutěží), Igor Khomenko - viola (vítěz Soutěže konzervatoří ČR) a komorní orchestr Barocco sempre giovane - umělecký vedoucí Josef Krečme.

Na koncertě zazní díla mistrů Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Wolfganga Amadea Mozarta, ale i soudobého českého skladatele Luboše Sluky, který přislíbil svou účast.

Pavel Svoboda (* 1987) již v šestnácti letech zvítězil v Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě a v roce 2008 obdržel za studijní výsledky ocenění primátora Pardubic.

Hudbě se začal věnovat na ZUŠ Dobruška, od roku 2003 studuje hru na varhany na Konzervatoři v Pardubicích (prof. Josef Rafaja, doc. Václav Rabas), absolvoval mistrovské kurzy u slavných varhaníků (S. Landale, R. Smits, M. Sander, Th. Jellema aj.) a od roku 2008 studuje Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze u doc. Jaroslava Tůmy.

Získal 1. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži Petra Ebena, za nejlepší interpretaci soudobé skladby obdržel Cenu Nadace Český hudební fond. 1. cenu a titul Laureáta získal také z Mezinárodní interpretační soutěže Brno v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Brno 2007.

Sólově vystupuje na hudebních festivalech (Moravský podzim, Svatováclavské slavnosti, Thaetrum Kuks, Orlicko-kladský varhanní festival a mezinárodní varhanní festivaly) a natáčí pro Český rozhlas (Mendelssohn-Bartholdy, Widor). Vystupoval jako sólista s Filharmonií Hradec Králové, Karlovarským symfonickým orchestrem a pravidelně spolupracuje také s Komorní filharmonií Pardubice. Od roku 2004 je stálým varhaníkem a cembalistou souboru Barocco sempre giovane (umělecký vedoucí Josef Krečmer).

zdroj: Tisková zpráva

Objekty

Příslušné akce

  • čt 4.6.2009 19:00
Absolventský koncert - Pavel Svoboda Nové okno. Dům hudby (Pardubice)

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga