Skočit na obsah >>
 

V roce 2010 slaví Museum Rosice svou 10. sezónu

V roce 2010 slaví Museum Rosice svou 10. sezónu

13.02.2010

V roce 2010 je tomu již deset let, co se poprvé otevřely dveře Musea na nádraží v Rosicích n.L. Museum provozuje Pardubický spolek historie železniční dopravy, který v tomto roce slaví úctyhodných 20 let své existence. Od prvního nápadu až do dnešní doby se členům spolku podařilo udělat značný kus práce.

Je opravena budova Musea, která původně sloužila k zajištění vody do parních lokomotiv. Rozrostla se vnitřní i venkovní expozice, kde najdete více než 700 exponátů. Kromě toho spolek nezahálí, opravuje a renovuje i historická vozidla. K soupravě historických motoráčků, které v roce 2008 obdržely zbrusu nový nátěr, jsou v provozním stavu již dva nákladní vagóny, dva renovované trolejbusy a v osobním držení členů pak několik historických osobních aut (Wartburg, Moskvič, Škoda, Tatra). Proběhla renovace historické cisterny z roku 1925, která je k vidění po celé léto na koleji před Museem včetně dalších historických nákladních vozů. Pracuje se na renovaci železniční cisterny a na autobusovém vleku.

Do jubilejního roku 2010 vstupuje spolek se spoustou aktivit určených zejména pro rodiny s dětmi, kde čeká bohatý program nejen pro tatínky. Kromě běžné otevírací doby je připravena široká paleta dalších akcí. Přijeďte se podívat!

zdroj: Museum Rosice nad Labem

Objekty

V roce 2010 slaví Museum Rosice svou 10. sezónu

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga