Skočit na obsah >>
 

Novinky v českých lázních

Novinky v českých lázních

25.02.2010

Praha, únor 2010Česká republika patří bezesporu ke světovým lázeňským velmocím. Najdete tu více než třicetlázeňských míst, stovky léčivých pramenů a další cenné, zdraví prospěšné přírodní zdroje. Pojďme se podívat, co je v českých lázních nového a na co se návštěvníci mohou v budoucnu těšit.

Vodní radovánky v Jáchymově

V lázních Jáchymov v podhůří Krušných hor začali v roce 1906 jako první na světě využívat léčivých účinků radonové vody a pomáhají tu pacientům s nemocemi pohybového aparátu. Od konce listopadutu můžete navštívit takémoderní Aquacentrum Agricola, které se nachází v nejstarší, skoro sto let staré lázeňské budově. Všechny možné vodní radovánky si tu tak vychutnáte v interiéru, který je moderní, zároveň v něm ale byly ponechány i některé původní historické prvky.

Unikátní bazén v Karlově Studánce

Novinku mají i v lázních Karlova Studánka, které leží v srdci Jeseníků v nadmořské výšce 800 metrů. V loňském roce tu kompletně dokončili unikátní bazén s teplou mořskou vodou. Kromě koupání tu návštěvníky nadchnou i rozmanité masážní trysky. Bazén je navíc osvětlen bílým i modrým světlem, což dodává koupání na exotičnosti. V tomto prostředí se i příjemně medituje.

Jedinečná metoda v Bohdanči

Slatina se v lázeňství používá běžně. V Bohdanči však vloni zavedli jako první v Česku převratnou novinku. Podávají tu slatinu v zábalových vanách.V nich to funguje takto: Pacient si lehne na speciální vodní lůžko, na kterém nepřijde do přímého styku s vodou. Personál na klienta posléze nanese slatinu a provede zábal. Teplá voda ve vodním lůžku pak udržuje teplotu zábalu, zároveň ale klienta nezahřívá tak, jako klasická slatinná koupel. Díky tomu si tuto léčbu může dopřát širší okruh lidí, např. i kardiaci. Této inovaci předcházela téměř 3letá studie, která potvrdila její blahodárný efekt. Procedura pomáhá při revmatu, bolestech zad a kloubů a navíc se při ní šetří přírodní léčivý zdroj (slatina).

Cena roku pro Františkovy Lázně

Lázeňská společnostFrantiškovy Lázně získala titul Lázeňská společnost České republiky roku 2009. Toto významné ocenění se uděluje za vysokou kvalitu medicínského lázeňství každý rok v rámci Lázeňského festivalu a vítěze z minulých ročníků najdete na www.spalife.info.

Spa Suite v Karlových Varech

Nabídka lázní se neomezuje jen na klasické lázeňské pobyty, stále populárnější jsou i wellness programy. V karlovarském hotelu Carlsbad Plaza mají nověwellness koncept nazvaný Spa Suite, kdy si mohou dva lidé pronajmout celkem tři lázeňské místnosti (na 2,5 hod.) a užít si tu procedury v naprostém soukromí.

Hubnutí v lázních Lednice a Bělohrad

Anenských slatinných lázních v Lázních Bělohrad vloni otevřeli nový Spa resort Tree of Life, který se specializuje na obtíže pohybového ústrojí. Za těmito problémy často stojí nadváha, a proto tu také pomáhají lidem zhubnout. Nově tu mají moderní přístroj Exilis, který slouží na neinvazivní liposukci, a pořídili tu i další přístroje na redukci nadváhy.

I v jihomoravských Lázních Lednice léčí (mimo jiné) pohybový systém a i tady poskytují služby lidem, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kil. Pyšní se tím, že se přidali k místům, kde mají moderní přístroj Cellu M6. Používá se při hubnutí, ale například i při léčbě bolavých zad či následků popálenin. 

Co se chystá v Jeseníku?

Procedury pod širým nebem

Velkou proměnou projdou Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku, které jsou prvními hydroterapeutickými lázněmi světa. V letošním roce tu bude postupně vznikat park, v němž si lidé budou moci dopřát Priessnitzovy vodoléčebné procedury přímo pod širým nebem. V parku budou rozmanité bazénky, potůčky, sprchy a další hydroterapeutické „atrakce" určené k prokrvení různých částí těla. Každá procedura bude doplněna informační tabulí, kde bude popsáno, jak přesně by měli lidé postupovat, aby byl léčebný efekt co nejlepší. Tím ale novinky nekončí. Stávající lázeňská budova projde rekonstrukcí a na jaře se promění v moderní Centrum odpočinku a relaxace v odkazu Vincenze Priessnitze.

 

Eva Tajanovská
CzechTourism
tajanovska@czechtourism.cz

 

zdroj: Czechtourism

Objekty

Medical Spa Gallery, Wellnessland

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga