Skočit na obsah >>
 

Pardubický zámek podruhé druhý a postupuje do finále ankety o nejhezčí památku Česka

Pardubický zámek podruhé druhý a postupuje do finále ankety o nejhezčí památku Česka

08.04.2011

Pardubice, 8. dubna 2011 Anketa webového serveru iDNES.cz jde do finále a Zámek Pardubice do něho postupuje z druhého místa. Se svými 1343 hlasy dokazuje, že má svůj stálý okruh příznivců. Ve finále se o post nejhezčí památky Česka utká s šesti dalšími postupujícími: hradem Buchlov, Štramberskou trúbou, zámkem Kunín, Chrámem sv. Barbory a Českým Krumlovem, s nímž svedl vítězný boj o druhé místo.

Ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích Jitka Rychlíková je úspěchem zámku i v dalším kole ankety potěšena. „Děkujeme všem, kdo pardubický zámek podpořili svým hlasem. Uděláme všechno pro to, aby se lidem na zámku, který mají rádi, líbilo stále více,“ vzkázala veřejnosti. Zatraktivnění zámku a celého areálu, je podle jejích slov letitým cílem Východočeského muzea v Pardubicích, výsledky ankety napovídají, že si toho všimla i veřejnost.

Zámek vstával z popela jako fénix. Až do roku 1997 byl totiž kvůli dezolátnímu stavu uzavřen, možná i proto se z povědomí veřejnosti vytratil. Snahou Východočeského muzea v Pardubicích proto je připravovat náročné a atraktivní expozice a výstavy, a naplňovat tak 130 let starý odkaz generací předků z Muzejního spolku, kteří v Pardubicích v roce 1920 zakoupili zámek, aby zde vystavili muzeem shromážděné sbírky. Celkový vítěz ankety bude znám 15. dubna.

Objekty

Pardubický zámek podruhé druhý a postupuje do finále ankety  o nejhezčí památku Česka Pardubický zámek podruhé druhý a postupuje do finále ankety  o nejhezčí památku Česka

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga