Skočit na obsah >>
 

Pardubický zámek ve víru tance

Pardubický zámek ve víru tance

21.12.2011

Už se nemůžete dočkat začátku plesové sezony? Zavřete oči a vidíte páry vznášející se po parketu? na pardubickém zámku si užijete nadčasové elegance taneční módy i možné nostalgie osobních vzpomínek již od 28. října. Východočeské muzeum v Pardubicích připravilo velkou retro výstavu o kráse společenského oděvu a vášni pro tanec. V Kaňkově sále pardubického zámku bude k vidění bohatá přehlídka noblesního společenského života a taneční módy z přelomu 19. a 20. století, secese, z období první republiky a z 50. a 60. let minulého století.

Tvůrci výstavy pamatovali rovněž na maličkosti, které k večerním plesovým toaletám nezbytně patří: bižuterie, vějíře, taneční pořádky, kotiliony či toaletní potřeby. Věhlasné pardubické taneční sály a kavárny připomínají pozvánky, plakáty a fotografi e. Atmosférou světa orchestrů, bálů, tanečních hodin a věnečků, šibřinek, zábav a odpoledních čajů se vyznavači krásného pohybu mohou doslova protančit prostřednictvím zajímavých programů.

Výstavu provází taneční dílny pod vedením renomovaných tanečních mistrů, přednášky a komentované prohlídky s předtančením, z nichž jedna uvede i přednášku „současného českého Gutha-Jarkovského“ Ladislava Špačka a jeho povídání na téma „Etiketa – podmínka úspěchu“. Přichystána je též kreativní soutěž „V takových šatech bych protančila noc“. Přijďte a protančete zimu v pardubickém zámku!

zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Objekty

Pardubický zámek ve víru tance, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga