Skočit na obsah >>
 

Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách

Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách

19.06.2013

Pardubice – Do Holic, Velin, Kunětic a zpět na Zámek Pardubice vyrazil krajský radní pro sport a cestovní ruch René Živný. Svou cyklojízdu po všech 22 turisticky zajímavých místech zapojených do soutěže Letní pecky, poznej všecky, odstartoval dnes v osm hodin ráno od budovy krajského úřadu v Pardubicích. Při první etapě absolvoval na kole 57 kilometrů.

V Holicích jednal o možnosti prodloužení cyklostezky z Velin do Holic. Ta v současnosti vede od hranic kraje z Borohrádku do Velin. „S místostarostou Holic Vítězslavem Vondroušem a starostou Velin Petrem Krejcarem jsme se domluvili, že práce na prodloužení cyklostezky by mohly začít do dvou let. Současnou prioritou holické radnice je totiž vyřešení dopravní situaci uvnitř města,“ přivezl dobrou zprávu Živný. „Vyzkoušel jsem výbornou cyklostezku z Pardubic do Sezemic, dále jsem pokračoval po hlavní silnici do Holic. Tam už se jelo hůř, automobilová doprava je tam velmi silná,“ komentoval podmínky pro cyklisty na trase radní. „Nazpátek jsem zvolil trasu přes Horní a Dolní Ředice a Choteč na Kunětice a jelo se mi podstatně lépe. Z Kunětic jsem vyjel na cyklostezku číslo dvě a pokračoval až do Pardubic. To je krásná cesta podél Labe. Škoda, že nevede až do Hradce,“ zalitoval René Živný.

„Jsem rád, že si v rámci cesty mohu prohlédnout expozice – jak v Muzeu Dr. Emila Holuba v Holicích, tak v Leteckém muzeu Ing. Jana Kašpara v Kuněticích. Nadchly mě výstavy ve Východočeském muzeu Pardubice, zvláště skutečně živá výstava Krása motýlích křídel. Pohled na tolik nádherných barevných motýlů musí být především pro děti úžasným zážitkem,“ pochválil aktuální výstavy krajský radní.

Pardubický kraj letos v létě propaguje 22 turisticky zajímavých míst s tradicemi v soutěži Letní pecky, poznej všecky. Stačí nasbírat pět razítek do Vandrovní knížky a soutěžící může vyhrát zážitkový let historickým dvojplošníkem. Letošní novinkou je soutěž o tablet pro majitele chytrých telefonů. Ti mohou v každé destinaci vyfotit speciální QR kód s logem Letních pecek a odpovědět na soutěžní otázku. Tablet čeká na autora nejvíce správných odpovědí.

René Živný se rozhodl všechna místa objet se svou vandrovní knížkou na kole a na vlastní kůži vyzkoušet reálný stav infrastruktury v oblasti cykloturistiky. Propagační jízda je rozdělena do celkem sedmi dní. Do každého z 22 míst dojede Živný na kole, vyzkouší při tom také cyklobus a převoz kola vlakem.

zdroj: Pardubický kraj

Objekty


Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj Radní Živný vyrazil na jízdu po Letních peckách, zdroj: Pardubický kraj

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga