Skočit na obsah >>
 

Významný dvoumotorový stroj se předvede na Aviatické pouti

Významný dvoumotorový stroj se předvede na Aviatické pouti

07.04.2015

Mezi řadou historických letadel, které se zúčastní letošní Aviatické pouti, se ve dnech 6. a 7. června představí také elegantní dvoumotorový Beechcraft C-45H létající v barvách US Air Force. Ač to není na první pohled patrné, tak krásně vyleštěný krasavec, vyrobený v období druhé světové války, má za sebou pestrou historii a údajně jeho palubu využil i generál Patton a také americký prezident Eisenhower. Do Evropy byl dovezen v roce 2003 a od loňského roku má domovské letiště v České republice.

„Typ Beechcraft C-45H je vojenskou verzí civilního stroje Beechcraft Model 18 Twin Beech, který poprvé vzlétl v roce 1937 a ve výrobě vydržel přes třicet let až do roku 1970. Za tu dobu bylo vyprodukováno téměř 8000 kusů v nejrůznějších modifikacích. Tento typ se tak stal nejdéle vyráběným dvoumotorovým strojem s pístovými motory na světě,“ upřesňuje podrobnosti k historickému typu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Aviatická pouť každoročně nabízí i pestrý pozemní program a ani v letošním roce nebudou na ploše pardubického letiště chybět členové klubů vojenské historie v dobových uniformách a s historickou kolovou technikou. Ve svých stanových táborech návštěvníkům předvedou i rozmanitou autentickou výzbroj.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Významný dvoumotorový stroj se předvede na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Významný dvoumotorový stroj se předvede na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Významný dvoumotorový stroj se předvede na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Významný dvoumotorový stroj se předvede na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga