Skočit na obsah >>
 

Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti

Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti

27.05.2015

Známá akrobatická skupina Flying Bulls Aerobatics Team, známá zpočátku jako Chrudimská čtyřka a Sky Box, patří neodmyslitelně do programu Aviatické pouti. Nejinak tomu bude i v letošním roce, přesto to současné vystoupení bude premiérové. Na Aviatické pouti se ve dnech 6. a 7. června skupina poprvé představí na nových strojích XtremeAir XA42 a také v pozměněném složení.

„Naše vůbec první veřejné vystoupení se uskutečnilo na Aviatické pouti v roce 1992 a pokud jsme nebyli na zahraničním turné, tak jsme se Aviatických poutí pravidelně zúčastňovali. V loňském roce jsme v Pardubicích měli i jedno z posledních vystoupení na letadlech Z-50LX s premiérou Dua na nových strojích. Bohužel předepsaná životnost Zlinů vypršela a od letošní sezony létáme již na nových strojích XA42. Současně došlo i k pozměnění složení skupiny, která létá v sestavě Stanislav Čejka, Jan Rudzinskyj a Miroslav Krejčí. Celá sestava je uzpůsobena novým letadlům a celkově je létána při vyšších rychlostech, což je patrné na dynamických obratech,“ upřesňuje detaily vystoupení skupiny Flying Bulls Aerobatics Team její manažér Martin Nepovím.

Novinkou letošní Aviatické pouti jsou autogramiády pilotů vždy ve stanovených časech. Pro tento účel je vydána speciální podpisová knížka s fotografiemi konkrétních vystupujících letadel. Pochopitelně svůj podpisový čas budou mít i piloti skupiny Flying Bulls Aerobatics Team.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga