Skočit na obsah >>
 

Letiště ovládnou i malé kamiony

Letiště ovládnou i malé kamiony

04.06.2015

Aviatická pouť nejsou jen letadla a vojenská technika, ale také bohatý pozemní program. Také letos se ve dnech 6. a 7. června představí na ploše letiště množství aktivit, ať již v rámci velkého dětského dne, nebo v samostatných prezentacích. „Po úspěchu loňské expozice dynamických ukázek radiem řízených modelů kamionů se nadšenci provozující tyto modely rozhodli plochu ukázek zvětšit.

Letos se v prostoru mezi Úly představí na ploše 37 x 27 metrů. Vedle RC kamionů se na ploše bude prohánět stavební a zemědělská technika. Představí se například při stavbě náspu k mostu, nebo pod dohledem RC hasičů a vojenské techniky při vyprošťování zapadlých kamionů. Všechny RC modely budou v plném nasazení. Návštěvníci se mohou těšit také na malou rallye Dakar. Pro děti bude připraven RC traktor, který si mohou vyzkoušet pod dohledem zkušeného instruktora,“ přibližuje lákavou ukázku Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické pouti.

Úřední šiml zastavil Alpha Jety

V programu letošní Aviatické pouti se ve dnech 6. a 7. června představí skupina druhoválečných letadel patřící do sbírky létající v barvách Red Bull. Vedle Lightningu, Mitchellu a Corsairu měla vystoupení doplnit i dvojice proudových letadel Alpha Jet. Na počátku tohoto týdne však organizátoři dostali omluvnou zprávu ze Salzburgu, ve které provozovatel oznamuje neúčast dvojice proudových strojů.

„V loňském roce účast dvou historických letadel Red Bullu překazily technické závady a věřili jsme, že podobné komplikace letos nenastanou. Technické potíže naštěstí nejsou hlášeny, ale pověstný úřední šiml je silnější. Rakouský provozovatel v letošním roce převádí letadla Alpha Jet z německých poznávacích značek na rakouské, vše mělo být s předstihem do Aviatické pouti vyřízeno, ale úřední procedura se stále protahuje a je jisté, že v tomto týdnu se to nepovede realizovat,“ říká se smutkem v hlase Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. Ostatní program je potvrzen podle plánu a diváci se mohou těšit na téměř pětihodinovou leteckou show.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Letiště ovládnou i malé kamiony, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga