Skočit na obsah >>
 

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

11.01.2016

Pardubice – Ve Východočeském muzeu v Pardubicích byla na sklonku podzimu loňského roku otevřena nová archeologická expozice Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku. Expozice je uzpůsobena také pro hendikepované návštěvníky.

Od lovců mamutů a nejstarších zemědělců se můžete vydat do období Keltů či Germánů až do doby sv. Václava. Vystavených replik z keramiky, kovu nebo kamene se mohou dotýkat všichni zájemci. Lidem se zrakovým hendikepem je tak umožněno vnímat tyto exponáty hmatem, stejně jako ostatním.

Ke všem tematickým blokům pak zrakově hendikepované zavede hmatová stezka, která je provede po všech čtyřech místnostech nové expozice. K prohlídce navíc dostanou speciální katalog s textem ve zvětšeném černotisku pro slabozraké, přepisem do Braillova písma a reliéfními plastovými obrázky.

Novou expozici naleznete ve Východočeském muzeu v druhém patře. Muzeum sídlí v pardubickém zámku nedaleko historického centra. Zámek má i bezbariérový vchod, tudíž je vhodný i pro návštěvu vozíčkářů. Prohlídku si lze objednat u Heleny Slepičkové, e–mail, nebo na tel. 606 241 128.

zdroj: Pardubický kraj

Objekty

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem, zdroj: Pardubický kraj

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga