Skočit na obsah >>
 

Akrobacie vrtulníku

Akrobacie vrtulníku

24.03.2016

Součástí správné airshow je tradičně špičková letecká akrobacie. Ta pochopitelně nemůže chybět také na Aviatické pouti, jejíž již šestadvacátý ročník se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 28. a 29. května 2016.

„Letecká akrobacie je považována zcela oprávněně za královnu mezi leteckými sporty a složité akrobatické figury dokáže odlétat jen málo pilotů. V průběhu let jsme měli na všech ročnících Aviatické pouti nějaké akrobatické vystoupení, které divákům vždy předváděli opravdový mistři vzduchu. Měli jsme možnost vidět akrobacii motorových letadel, větroňů, proudových letadel, akrobatické skupiny a před dvěma léty jsme premiérově zhlédli i úchvatné akrobatické vystoupení vrtulníku. Jsme velice rádi, že toto velice zajímavé vystoupení uvidíme i na letošní aviatické pouti,“ připomíná jedno z hvězdných čísel Jaroslav Janda, organizátor Aviatické pouti.

„Od společnosti Red Bull máme již potvrzeno, že jedním ze strojů, které zavítají na letošní Aviatickou pouť, bude i akrobatický vrtulník Bölkow Bö105CB. Akrobacie tohoto typu vrtulníku je umožněna díky jedinečné konstrukci rotorové hlavy. Jeho rakouský pilot Siegfried Schwarz předvede obraty, které na žádném jiném typu vrtulníku předvádět nelze, navíc pilotů, kteří to zvládnou a mají to povoleno, je na celém světě velice málo. Civilní vrtulníky s povolenou akrobacií jsou na světě pouze tři a všechny jsou v barvách Red Bull,“ dodává Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. V programu nebudou chybět ani další akrobatická vystoupení, která doplní bohatý téměř šestihodinový letový program a chybět nebude tradiční pestrý pozemní program a rozmanité aktivity pro děti.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Akrobacie vrtulníku, zdroj: Press centrum AP Akrobacie vrtulníku, zdroj: Press centrum AP Akrobacie vrtulníku, zdroj: Press centrum AP Akrobacie vrtulníku, zdroj: Press centrum AP Akrobacie vrtulníku, zdroj: Press centrum AP Akrobacie vrtulníku, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga