Skočit na obsah >>
 

Pozemní ukázky mezinárodně

Pozemní ukázky mezinárodně

27.04.2016

Aviatická pouť pravidelně přináší bohatý nejen letový program, ale i zajímavé pozemní ukázky. Stejně tak tomu bude i v letošní ročníku, který se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 28. a 29. května 2016.

Pozemní program v letošním roce přinese také jednu novinku. „Patří k tradici Aviatické pouti, že na nebi vystupují zahraniční stroje a piloti. To berou návštěvníci již jako samozřejmost, ale v letošním roce budou zahraniční hosté vystupovat i v akčních scénách pozemního programu.

V ukázce z první světové války nazvané Velká válka a také v ukázce nazvané Do srdce Říše z období konce druhé světové války se vedle českých vojenských klubů představí i polský klub vojenské historie Wielkopolskie Towarzystwo Techniki Militarnej,“ říká Milan Vinš, organizátor pozemních ukázek Aviatické pouti. Po oba dny se návštěvníci Aviatické pouti budou moci seznámit s výstrojí a zbraněmi polských i českých vojenských nadšenců ve stanových vojenských táborech.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Pozemní ukázky mezinárodně, zdroj: Press centrum AP Pozemní ukázky mezinárodně, zdroj: Press centrum AP Pozemní ukázky mezinárodně, zdroj: Press centrum AP Pozemní ukázky mezinárodně, zdroj: Press centrum AP Pozemní ukázky mezinárodně, zdroj: Press centrum AP Pozemní ukázky mezinárodně, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga