Skočit na obsah >>
 

Martin Šonka na Aviatické pouti

Martin Šonka na Aviatické pouti

25.05.2016

Již o tomto víkendu, ve dnech 28. a 29. května, se na pardubickém letišti uskuteční tradiční Aviatická pouť. Program jejího šestadvacátého ročníku je již hotov a vedle množství historických lahůdek nebudou návštěvníci ochuzeni ani o akrobacii.

„Se svým akrobatickým speciálem Extra 330SR se návštěvníkům Aviatické pouti představí i přední český akrobat a účastník světoznámých závodů Red Bull Air Race, Martin Šonka. Ten předvede prvky vysoké akrobacie, což je trochu jiné létání než při závodech mezi pylony, kde jde především o dosažený čas a mezi jednotlivými piloty pak rozhodují zlomky setin sekundy. K tomu má Martin speciální upravený stroj. Pro airshow létání využívá špičkový akrobatický speciál Extra 330SR, který plně umožňuje předvést na nebi jak kvality stroje, tak schopnosti pilota a jak se již stalo tradicí, tak vždy pro novou sezonu si Martin připraví nějaký nový prvek, či vylepšení některého stávajícího akrobatického obratu.

O tom, co to bude letos, se přesvědčíme již o tomto víkendu,“ informuje o akrobatickém vystoupení Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. Po celou dobu konání Aviatické pouti bude na pardubickém letišti probíhat pestrý pozemní program s řadou aktivit zaměřených na dětské návštěvníky.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Martin Šonka na Aviatické pouti, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga