Skočit na obsah >>
 

Aviatická pouť je za dveřmi

Aviatická pouť je za dveřmi

26.05.2016

Již jen hodiny nás dělí od zahájení šestadvacátého ročníku Aviatické pouti, která se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 28. a 29. května. Bohatý letový i pozemní program je již připraven a slibuje pro všechny skvělou podívanou a neopakovatelnou atmosféru. Ve vzduchu se v průběhu více než pětihodinového letového programu postupně představí osm desítek letadel zastupujících průřez od dob první světové války až po moderní vojenské stroje ze současnosti.

„Většina historických letadel je však z období druhé světové války a ta se představí jak v samostatných ukázkách, tak v ojedinělé velkoskupině. Chybět však nebudou ani ukázky letecké akrobacie na větroni, motorových letadlech a zcela jedinečná ukázka akrobatického vrtulníku,“ přibližuje ve stručnosti program Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

„Předpověď počasí zatím slibuje polojasno a teploty kolem 25 °C, což jsou přímo ideální podmínky pro návštěvu leteckého dne. Očekáváme proto opět velký zájem diváků. Nejplynulejší dopravu na letiště bezkonkurenčně zajistí železniční doprava historickými motorovými vozy z pardubického hlavního nádraží a také Letištní expres vypravovaný ze zastávky Pardubice-závodiště s cílovou zastávkou přímo v centru dění na letišti. V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice posiluje zvláštními linkami MHD. Cestující jedoucí těmito linkami ve směru na letiště z hlavního nádraží, přes autobusové nádraží a po Palackého ulici a zpět se přepravují zdarma. Železniční i autobusové spoje budou pochopitelně k dispozici i při odjezdu návštěvníků po skončení Aviatické pouti.

Pro parkování vozidel budou tradičně využity prostory u hlavní letištní brány, dále nově parkoviště v civilní části letiště a zejména plochy na uzavřené silnici 1/37 od nadjezdu u Parama ve směru na Dražkovice, a to od 8 do 19 hodin.

Ve spolupráci s Policií ČR jsou také připravena dopravní opatření k zajištění plynulosti provozu. Přesto je třeba počítat s případným zdržením a čas příjezdu zvolit s dostatečným předstihem před začátkem akce. Času je dost, neboť letiště je po oba dny otevřeno již od osmi hodin,“ upřesňuje dopravní situaci Josef Hadinec, místopředseda Sdružení Aviatické pouti.

zdroj: Press centrum AP

Objekty

Aviatická pouť je za dveřmi, zdroj: Press centrum AP Aviatická pouť je za dveřmi, zdroj: Press centrum AP

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga