Skočit na obsah >>
 

Pardubické nebe se otvírá i pro aerotaxi

Pardubické nebe se otvírá i pro aerotaxi

20.10.2016

Společnost East Bohemian Airport a.s. provozující pardubické civilní letiště má od října nového obchodního partnera. Je jím královéhradecká společnost DSA, působící na leteckém trhu již bezmála čtvrt století. V Pardubicích bude provozovat aerotaxi a vyhlídkové lety. Pardubické letiště se tak stává místem, z něhož se lze během dvou hodin dostat po celé Evropě, i do míst, kam letecké společnosti nelétají.

Přistavení letecké taxislužby na letiště v Pardubicích zřejmě uvítají zejména podnikatelé a manažeři z regionu, kteří se rychleji a pohodlněji dostanou na místa obchodních jednání. Do hodiny tak mohou být například v Bruselu, na necelé dvě hodiny si mohou zkrátit cestu třeba do Paříže. Služba by mohla být jednou z pobídek jak do regionu přilákat i nové investory, pro něž je dopravní dostupnost místa zamýšlené investice důležitá. „Jsem velice ráda, že se nám podařilo uzavřít smlouvu s takovými profesionály, jakými pracovníci společnosti DSA jsou. Tímto naše letiště rozšiřuje nabídku služeb obchodního letectví o další možnosti, které určitě uvítají klienti nejen z pardubického kraje.“ říká Hana Šmejkalová výkonná ředitelka EBA a.s.

Vyhlídkové lety byly dosud z Pardubic možné pouze v době Aviatické pouti. Soudě podle zájmu by se mohly stát zajímavou atrakcí pro návštěvníky Pardubic, ale třeba i vítaným dárkem pro ty, kteří chtějí Polabskou nížinu přehlédnout z ptačí perspektivy, ať již z paluby malého letadla, nebo vrtulníku.

Společnost DSA a.s. působí na leteckém trhu od roku 1992. Využívá vlastní leteckou techniku, pro přepravu osob i nákladů disponuje jak malými letadly, tak i vrtulníky. Provozuje leteckou činnost ve zdravotním systému ČR od repatriačních letů až po leteckou záchrannou službu.   Z letecké školy DSA „vycházejí“ profesionální piloti, včetně těch kvalifikovaných pro pilotáž dopravních letadel.

Více informací na www.airport-pardubice.cz/cs/cestujici/letove-informace/aerotaxi-aerokluby

zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Objekty

Pardubické nebe se otvírá i pro aerotaxi, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy Pardubické nebe se otvírá i pro aerotaxi, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy Pardubické nebe se otvírá i pro aerotaxi, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga