Skočit na obsah >>
 

Pardubický zámek ožije Nocí mladých výzkumníků

Pardubický zámek ožije Nocí mladých výzkumníků

06.04.2017

V úterý 25. dubna od 16 hodin až do půlnoci čeká na návštěvníky pardubického zámku noc plná zajímavostí, kouzel a hrátek. Program plný hravé vědy a techniky pro návštěvníky připravila Univerzita Pardubice a její partneři. Noc mladých výzkumníků je připravena pro zájemce každého věku.

Všichni se mohou těšit na bohatý program: nové zážitkové demonstrace chemiků, hlavolamy, rébusy matematiků, zábavné ekonomické kvízy. Velcí i malí proniknou do světa virtuální reality a vyzkouší si i laserovou prolézačku. Naučí se rozeznat falešnou bankovku od pravé, vyzkouší si praktické ukázky umělecko-řemeslného restaurování, seznámí se s vývojem dítěte v prenatálním stavu a na ukázku budou i různé zdravotnické modely. Na rozjetí bude i lokomotiva a návštěvníci proniknou i do principu čárových kódů nebo si budou moci vyrazit vlastní minci. Vyzkoušejí si Braillovo písmo a stolní hry s hlasovým výstupem. A nebudou chybět ani akceschopní a pohybliví roboti a světelné graffiti.

Součástí bohatého podvečerního a večerního programu budou i zahajovací fanfáry v podání studentů pardubické konzervatoře, výtvarná dílna pro děti, otevřené expozice Východočeské galerie a muzea, taneční vystoupení pardubického Denního stacionáře Slunečnice a další překvapení.

Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku pořádá pro všechny zájemce Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice, Východočeskou galerií v Pardubicích, které otevřou veřejnosti své expozice i v době večerní, DDM Alfa – Hvězdárnou barona A. Krause, která zájemcům zprostředkuje detailní pohled na oblohu a okolní budovy. Partnery akce jsou i čtyři pardubické střední školy – Střední průmyslová škola chemická, Střední průmyslová škola elektrotechnická a VOŠ, Střední zdravotnická škola a Gymnázium Dašická.

Všichni zájemci všech věkových kategorií, kteří rádi poznávají zajímavosti světa kolem nás, jsou vítáni. V úterý 25. dubna od 16 do 24 hodin na pardubickém zámku.

Ing. Valerie Wágnerová

mluvčí Univerzity Pardubice

Objekty

Pardubický zámek ožije Nocí mladých výzkumníků

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga