Skočit na obsah >>
 

Podzimní cyklus koncertů Barocco sempre giovane

Podzimní cyklus koncertů Barocco sempre giovane

13.09.2017

Barocco sempre giovane zahájí letošní podzimní abonentní cyklus koncertů v Rytířském sálu zámku v Pardubicích ve čtvrtek 21. září s italským klarinetistou Claudio Mansuttim. Na koncertě zazní tentokrát zcela „nebarokní“ program - skladby Josefa Suka, Antonína Dvořáka, Gabriela Fauré a Wolfganga Amadea Mozarta.

Hlavním protagonistou druhého abonentního koncertu ve čtvrtek 26. října bude rovněž italský umělec – slavný rodák z Trevisa, houslista Giuliano Carmignola, v hudebním světě známý jako Giuliano Magnifico, někdejší blízký spolupracovník legendárního dirigenta Claudio Abbada. Barocco sempre giovane spolupracuje Giulianem Carmignolou, který je ve světě považován za jednoho z nejpozoruhodnějších interpretů hudby baroka a klasicismu, již od roku 2013.

Rovněž třetí abonentní koncert, ve čtvrtek 23. listopadu, bude věnován barokní hudbě Johanna Sebastiana Bacha. Přední české cembalistky Monika Knoblochová a Edita Keglerová se představí v jeho koncertech pro dvě cembala, Jiří Kabát v méně známém violovém koncertu a půvabné sopranistky Kristýna Kůstková a Nikola Uramová ve výběru z jeho kantát.

O adventní koncert Barocco sempre giovane v roce 2016, přenášený ČRo Vltava a Evropskou vysílací unií do téměř všech zemí Evropy, USA, Kanady a Austrálie, projevilo publikum tak velký zájem, že se pořadatelé rozhodli tentokrát nabídnout koncert vzhledem ke kapacitě Rytířského sálu v neděli 17. prosince hned dvakrát - v 16 a v 19 hodin.

Letošní sezónu téměř šedesáti koncertů v České republice, v Německu, Itálii, Švýcarsku a v Rakousku, uzavře Barocco sempre giovane Tradičním svatoštěpánským koncertem v Sukově síni Domu hudby 26. prosince 2017 v 17 hodin koncertem s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Na tento koncert, který sice není součástí abonmá BSG, mohou však uplatnit stálí návštěvníci předchozích abonentních koncertů v předprodeji po předložení permanentky slevu.

zdroj: Barocco sempre giovane

Objekty

Podzimní cyklus koncertů Barocco sempre giovane, zdroj: Barocco sempre giovane Podzimní cyklus koncertů Barocco sempre giovane, zdroj: Barocco sempre giovane

Příslušné akce

  • út 26.12.2017 17:00
Koncert Barocco sempre giovane, Dagmar Pecková - mezzosoprán Nové okno. Dům hudby (Pardubice)
  • ne 17.12.2017 16:00
  • ne 17.12.2017 19:00
Adventní koncert - Barocco Sempre Giovane a sólisté Nové okno. Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
  • čt 23.11.2017 19:00
Koncert Barocco sempre giovane, Monika Knoblochová, Edita Keglerová - cembalo Nové okno. Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
  • čt 26.10.2017 19:00
Barocco Sempre Giovane - Giuliano Carmignola /IT/ - housle Nové okno. Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
  • čt 21.9.2017 19:00
Barocco Sempre Giovane - Claudio Mansutti /IT/ - klarinet Nové okno. Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga