Skočit na obsah >>
 

Při výletu za historií si můžete v Cholticích i zasportovat

Při výletu za historií si můžete v Cholticích i zasportovat

07.03.2019

Co všechno vám nabízí choltický zámek? Kromě krásné barokní kaple svatého Romedia a bohatých zámeckých expozic také nádherné okolí v podobě parku. Vedle relaxu pod starými vzrostlými platany si však můžete nově v areálu i zasportovat. Od prázdnin je tu totiž připraveno devítijamkové discgolfové hřiště. To je přístupné celoročně a zdarma!

A co to vlastně discgolf je?

Skvělý sport a aktivní zábava! Není náročný na výbavu, dá se snadno naučit a může ho hrát každý, bez rozdílu věku. Co je cílem hry? Podobně jako u golfu dokončit jamku na co nejmenší počet hodů. Hází se speciálními disky, které se nazývají frisbee. Disk putuje z určeného místa na cíl, kterým je ocelový koš. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se zastavil a pokračuje, dokud ho netrefí do koše. Ale pozor! Disk musí v koši zůstat.

A kdo je vítězem? Ten, kdo dokončí cestu přes celé hřiště s nejmenším počtem hodů. Jak to funguje v Cholticích? Disky jsou k zapůjčení na pokladně zámku, vždy v provozní době.

zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Objekty

Při výletu za historií si můžete v Cholticích i zasportovat, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy Při výletu za historií si můžete v Cholticích i zasportovat, zdroj: Destinační společnost Východní Čechy

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga