Skočit na obsah >>
 

Lázně Bohdaneč křtily staronový pavilon

Lázně Bohdaneč křtily staronový pavilon

12.07.2007

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč, které se specializují na pooperační léčbu poúrazových stavů a implantaci endoprotéz kloubů, úspěšně dokončily rekonstrukci lékařského pavilonu Jubilejní I. První červnový den tak proběhlo slavnostní otevření, které svojí veselou a uvolněnou atmosférou zdaleka nepřipomínalo poklidnou lázeňskou idylku.

V pavilonu Jubilejní byla provedena rekonstrukce zdravotnického provozu a pooperačního oddělení TEP. Kapacita nového oddělení je 99 lůžek, všechny pokoje jsou dvojlůžkové a jeden jednolůžkový. Součástí tohoto počtu jsou i pokoje vyhrazené a vybavené pro klienty s následnou pooperační péčí. V pavilonu Jubilejní je soustředěna kompletní škála lékařského zabezpečení lázní a veškeré ordinace lékařů. V prvním patře se nachází ambulance a příjem klientů po operacích, kde je zajištěna celodenní stálá zdravotní služba. V pavilonu je rozmístěno šest individuálních rehabilitací, tělocvična a posilovna. Do přízemí pavilonu byly situovány prostory elektroléčby, plynových injekcí, parafínu a laboratoře.

Výkonný ředitel Léčebných lázní Bohdaneč Ing. Rudolf Bubla a herečka Naďa Konvalinková, která celým večerem provázela, připíjí na úspěšné působení nového pavilonu Jubilejní I.

Historie pavilonu Jubilejní sahá až do 30. let minulého století. Pavilon byl určen jako léčebné zařízení, v jehož přízemí se původně nacházely čtyři pokoje určené pro pacienty s těžkými úrazy, kabiny pro uhličité koupele, sály pro vodoléčbu, elektroterapii, mechanoterapii, Zanderovy aparáty, horkovzdušné koupele a místnost pro lázeňskou ordinaci. O čtyřicet pět let později, v listopadu 1975 byla dokončena přístavba pavilonu Jubilejní, tzv. Jubilejní II. Lázně tak získaly přes sto lůžek v přepychově vybavených pokojích, moderně zařízenou jídelnu s několika prostornými sály a pokrokově zařízenou rozsáhlou kuchyni s pomocnými místnostmi. Během roku 1977 lázně započaly přestavbu původní části pavilonu Jubilejní (Jubilejní I), která skončila 17. srpna 1979. V roce 2006 proběhla kompletní rekonstrukce pokojů určených lázeňským hostům v pavilonu Jubilejní II.

Léčebné lázně Bohdaneč byly založeny již v roce 1897 původně jako rašelinové lázně. Dnes jsou vyhledávaným lékařským centrem a kromě pohybového ústrojí se orientují také na relaxaci, beauty a wellness pobyty.

-red-
Foto: Léčebné lázně Bohdaneč

zdroj: COT Business

Objekty

Lázně Bohdaneč křtily staronový pavilon

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga