Skočit na obsah >>
 

Muzeum železnice v bývalé vodárně na žst. Rosice nad Labem

Muzeum železnice v bývalé vodárně na žst. Rosice nad Labem

08.11.2007

Budova muzea je prohlášena za kulturní památku ČR a je přístupná i handicapovaným. Naleznete zde velkou sbírku věrných modelů lokomotiv a vagónů,  expozici věnovanou sdělovací technice nebo padesát let staré pracoviště výpravčího.

Historie budovy muzea

Budova vodárny byla postavena v roce 1871 při budování tratě Rosice n. L. - H. Brod. Přestože trať již sloužila svému účelu, nebyla vodárna stále funkční. Vázly totiž dodávky zejména strojního zařízení. Stavba byla kolaudována až v roce 1873. V prostřední části byla strojovna se stojatým parním kotlem, parním strojem a vodní pumpou. V prvním patře se nacházely dvě vodní nádrže, každá o objemu 30 m3. V levém křídle se nalézaly dvě kanceláře a v pravém potom byt strojníka. Vlastní přívod vody se obstarával pomocí zděného přivaděče z Labe, který byl na místě zaústění do řeky opatřen stavidlem.

V roce 1908, kdy je dráha zestátněna, také zanikají kanceláře a jsou přeměny na bytovou jednotku. Zároveň také údajně byly zazděny prostupy mezi střední částí a oběmi křídly budovy. Ke změnám dochází až roku 1930. Tehdy byl odstraněn parní stroj. Na místo něj došlo k instalaci dvou čerpadel na elektrický pohon. Posléze se již stav budovy ani její vzhled výrazně neměnil. V době druhé světové války proběhla přetavba vnitřních příček v levém křídle a změněn byl vstup do sklepa. V letech 1947 – 1949 mizí beze stopy stabilní benzínový motor s dynamem. Při velké přestavbě stanice v letech 1960 – 1962 byly instalovány nové vodní jeřáby – jeden na Pardubickém a druhý na Hradeckém zhlaví. Provoz vodárny končí v roce 1979, kdy pardubické depo opouštějí poslední parní lokomotivy. Rokem r. 1984 se přestávají provádět revize na vodárenském zařízení. Dále již není vodárna využívána a stanice zde skladuje různé nepotřebné věci. Vzhled budovy se mění až na konci 80. let minulého století, kdy započala stavba nadjezdu a s ním i rychlostní silnice směrem na Hradec Králové. Tím budova získala dnešní podobu, včetně nevhodného těsného přimknutí k nadjezdu.

Od druhé poloviny 90. let jsou bytové jednotky opuštěny a stavba chátrá. Je příležitostně obydlena bezdomovci a hromadí se zde značné množství odpadků.

Vlastní museum vzniklo na sklonku roku 2000, kdy si Pardubický spolek historie železniční dopravy budovu pronajal. Od února do září 2001 a následně až do května 2002 byly provedeny rozsáhlé renovační práce na celé budově. Uvnitř došlo nejprve k vyklizení cca 3 tun komunálního odpadu. Následně byly místnosti omítnuty a vymalovány. V celém objektu byla instalována nová elektroinstalace. Budova byla rekolaudována za účelem provozování Stálé muzejní expozice. Od září 2001 se do Muzea začaly instalovat exponáty. Většinu prací provedl spolek svépomocí pouze pod nutným dozorem. Náročné opravy poškozených střech byly svěřeny odborné firmě. Na přelomu let 2003-2004 byla zřízena další výstavní místnost. Následně byl objekt prohlášen kulturní památkou ČR.

Pardubický spolek historie železniční dopravy

Spolek vznikl na konci roku 1990. Vznik byl spontánním přáním asi 10 lidí. Jako hlavní cíl si spolek vytyčil získat nějaký vhodný objekt k renovaci. Rozhodnuto bylo ve prospěch motorového vozu M 131.1. Situace se vyvinula příznivě, když se podařilo objevit dva motoráčky ve středisku Agrochemického podniku Česká Skalice. V průběhu let 1991 a 1992 pak proběhla oprava vozu M131.1228. V létě 1992 byl vůz hotov a na podzim absolvoval první historickou jízdu do Rokytnice v Orlických horách.

Pardubický spolek historie železniční dopravy provozuje pro veřejnost stálou expozici železničního muzea. Zvláštní motorový historický vlak je sestaven z mot. vozu M131.1 sólo, s přípojným vozem, popř. 2x M131.1. Vhodné například pro společné výlety skupin turistů, firemní výlety, školní výlety mateřských nebo základních škol.

Muzeum železnice takzvaně vydupali z hlíny nadšenci v Rosicích nad Labem. Vznikla v budově bývalé vodárny staré víc než sto let. „Najali si ji členové Pardubického spolku historie železniční dopravy před sedmi lety. Dva roky pak budovu opravovali. Perlička je, že zevnitř vyklidily tři tuny odpadků po bezdomovcích. Dneska už je budova muzea kulturní památkou České republiky.“

Exponáty muzea

Je tu velká sbírka věrných modelů lokomotiv a vagónů. A také dalšího železničního vybavení. Třeba staré motory nebo váhy. Celá expozice se tu věnuje sdělovací technice, dozvíte se tu, jak se dříve dorozumívali železničáři mezi jednotlivými stanicemi. Mezi exponáty je i padesát let staré pracoviště výpravčího, za něj můžete zasednout, nebo můžete vidět různé lampy z vlaků. Na nich se dá porovnat, jak se průběžně měnily. A to zdaleka není všechno. Taky tu uvidíte plácačky výpravčích, různá vybavení z nádraží, pomůcky průvodčích nebo stroj na tisk jízdenek. Takových těch starých, kartonových. Muzeum se nevěnuje jenom vlakům, ale i městské hromadné dopravě. Mají tu repliky zastávek MHD z poloviny padesátých let. Když přijedete za hezkého počasí, můžete před muzeem obdivovat celou modelovou železnici, tedy vláčky přímo v pohybu, miniaturní stromečky, mosty, tunely nebo nádražíčka."

Dostupnost muzea

Muzeum v Rosicích nad Lebem leží u Pardubic. Autem je to nedaleko od výjezdu na Hradec Králové. Ještě lepší je ale spojení vlakem. Je to pouhých sto metrů od nádraží v Rosicích. Až do poloviny října mají otevřeno každou sobotu od deseti do pěti.

Muzeum je bezbariérově přístupné. Pokud přijede autem a necháte jej na parkovišti u staniční budovy, dovede Vás nově postavený chodník ze zámkové dlažby až k budově Muzea. Tam je expozice situována do přízemí, ve vchodových dveřích je jen nízký práh. Při pohybu po muzeu v případě potřeby vypomůže některý z našich přítomných členů.

zdroj: Museum Rosice nad Labem

Objekty

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga