Skočit na obsah >>
 

Stezka Viléma z Pernštejna láká k procházce návštěvníky Pardubic

Stezka Viléma z Pernštejna láká k procházce návštěvníky Pardubic

14.11.2007

Příjemně se projít a zároveň načerpat nové znalosti je nyní v Pardubicích možné prostřednictvím Stezky Viléma z Pernštejna. Byla slavnostně otevřena v rámci Městských slavností.

Celková délka tohoto okruhu s patnácti zastávkami a informačními tabulemi je dlouhá 2,5 km a urazit se dá za jednu hodinu, takže ho bez problémů absolvují starší návštěvníci města i rodiče s malými dětmi. A pokud by přece jen nožičky bolely, příjemných míst k posezení i občerstvení je po cestě dost a dost, například v Tyršových sadech, na Pernštýnském náměstí či náměstí Republiky. To jsou jen některá z míst, o kterých se můžete dozvědět různé zajímavosti, a poznat tak centrum Pardubic. Další informační tabule najdete například na renesančním pardubickém zámku, dominantě města Zelené bráně, Automatických mlýnech či u přístaviště výletní lodi Arnošt. Průchod stezkou je bez bariér, takže je otevřena i osobám s tělesným postižením nebo rodinám s kočárky, a jednotlivé tabule jsou doplněny základními informacemi v braillově písmu.

Zde je deset důvodů, proč navštívit centrum Pardubic:Vilém z Pernštejna, zvaný Moudrý, se narodil v roce 1435 na Moravě na hradě Pernštejn jako vnuk Viléma staršího z Pernštejna a zemřel 8. dubna 1521 v Pardubicích. V roce 1491 zakoupil panství Pardubice, přeměnil ho v dobře fungující velkostatek a za své sídelní město si zvolil právě toto město, kde v té době náročně rekonstruoval zámek a po požáru v roce 1507 dal vystavět nově celé město. Zasloužil se tak o největší rozkvět města v období středověku.

zdroj: CzechTourism - Regionální infobulletin

Objekty

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga