Skočit na obsah >>
 

Lázeňské odpočinutí

Lázeňské odpočinutí

15.01.2008

Dlouhé zimní měsíce jsou ideální dobou pro regeneraci a odpočinek. Lázně Bohdaneč mají více než stoletou tradici, moderní vybavení, a prostředí, kde lze načerpat nové síly a zapomenout na každodenní starosti všedního dne.

Léčebné lázně Bohdaneč leží v polabské nížině, pouhých 8 km od Pardubic. Jsou vyhledávaným místem nejen k léčbě, ale také k zajištění prevence, relaxaci a odpočinku. K tomu jsou také přizpůsobeny produktové balíčky a široká škála nabízených služeb. Lázeňské domy jsou i v zimě obklopené spoustou zeleně. K pohodě návštěvníků přispívají kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch.

Nedaleko města jsou rozsáhlá ložiska slatiny a přírodní minerální voda - ryzí alkalická kyselka. Kromě zvýšeného obsahu mineralizace vyniká vyšším obsahem fluoridových prvků, které se ve vodách vyskytují velmi vzácně. Lázně slouží především k léčbě pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, aj. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Velmi dobrého jména dosáhly v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz.

Dlouholetá tradice lázní, vynikající zdejší specialisté, okolní příroda a široká nabídka kulturních a zábavných programů přispívá ke zlepšení zdraví, k relaxaci a odpočinku. Prostředí je rovněž vhodným místem ke strávení dovolené nebo krátkému víkendovému pobytu. Lázeňský komplex je zasazen do rozlehlého parku, kde roste přibližně sto druhů dřevin, jejichž stáří se pohybuje kolem osmdesáti let. Ubytování je nabízeno v několika pavilonech různých kategorií.

zdroj: CzechTourism - Regionální infobulletin

Objekty

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga