Skočit na obsah >>
 

Obchodníka s deštěm nahradí v Pardubicích Cikáni jdou do nebe

Obchodníka s deštěm nahradí v Pardubicích Cikáni jdou do nebe

24.01.2008

Dramaturgický plán letošní sezóny Východočeského divadla Pardubice se připravoval v průběhu celé minulé sezóny, tedy s velkým časovým předstihem.

Podle původních záměrů, které jsme uveřejnili už před rokem, se v červnu 2008 měla uskutečnit premiéra proslulé americké hry Richarda Nashe Obchodník s deštěm v režii slovenského režiséra Mariána Pecka, který se do povědomí pardubických diváků zapsal magickou Ondinou, poetickou Romancí pro křídlovku a kontroverzním Vítězstvím. Avšak během podzimu se režisér domluvil s vedením divadla na změně titulu, ke které dochází z provozně organizačních důvodů, a „Obchodníka“ nahradí známý muzikál Cikáni jdou do nebe, který bude mít v červnu premiéru na rondelu hradu Kunětická Hora.

Režisér Marián Pecko si do svého realizačního týmu přizval nejen své osvědčené kolegy, ale také špičkovou interpretku romské hudby Idu Kelarovou.

Diváci se tak mohou těšit na baladický příběh o vášnivé lásce krásné cikánské dívky Rady a největšího zloděje koní Lujka Zobara. Děj, vycházející z inspirace povídkovými črtami Maxima Gorkého, spojuje ve vzácné jednotě prvky tragické i lyrické, vážné i komické. Dílo je naplněno hlubokou životní moudrostí, neoddělitelnou součástí „věčné cesty“ Romů jsou nádherné melodie inspirované původním romským folklórem.

Za změnu titulu se omlouváme, ale zároveň ve skrytu duše doufáme, že dalším muzikálem v repertoáru Východočeského divadla diváky i potěšíme.

Radek Smetana

Public Relations VČD Pardubice

Zdroj: smetana@vcd.cz

zdroj: Divadlo.cz

Objekty

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga