Skočit na obsah >>
 

Turistické atrakce

 • Baloon Resort Pardubice
  Rodinný areál v samotném srdci Pardubic nabízí vyžití pro celou rodinu: elektrické čtyřkolky, motokáry, bungee trampolína, nafukovací atrakce, paintball střelnice, virtuální realita a další zábavné aktivity.
  Adresa: Štolbova, Pardubice
 • Elektrárny Opatovice
  Elektrárny Opatovice. Výroba a dodávání elektřiny, tepla, stavebních hmot a demineralizované vody.
  Adresa: Opatovice nad Labem
 • Golf resort Lázně Bohdaneč - virtuální realita
  Adresa: Lázně Bohdaneč
 • Letiště Pardubice
  Adresa: Pražská 179, Pardubice - Popkovice
 • Národní hřebčín Kladruby nad Labem - stáje a zámek
  Národní hřebčín Kladruby nad Labem - stáje a zámek. Hřebčín v Kladrubech nad Labem je patrně nejstarším hřebčínem svého druhu na světě. Již v roce 1579 jej císař Rudolf II. povýšil na císařský dvorní hřebčín a od těch dob je domovem starokladrubských koní, unikátního českého plemene, vyšlechtěného speciálně pro ceremoniální účely panovnických dvorů. Od roku 2002 je hřebčín národní kulturní památkou, a to včetně kmenového stáda starokladrubských koní v bílé barvě, které můžete vidět právě v Kladrubech. Stádo vraníků pak můžete navštívit ve Slatiňanech u Chrudimě. V roce 2015 byla úspěšně dokončena rozsáhlá rekonstrukce, díky níž areál kladrubského hřebčína získal zpět svůj klasicistní vzhled a návštěvníkům se otevřely nové prohlídkové okruhy a expozice.
  Adresa: č.p. 1, Kladruby nad Labem
 • Pardubický pivovar
  Pardubický pivovar. Pardubický pivovar je významným regionálním výrobcem piv. Vzhledem ke stále inovaci výrobního a technologického zařízení se pivovar řadí mezi moderní pivovary. Pivo splňuje vysoké mezinárodní požadavky.
  Adresa: Palackého 250, Pardubice
 • Pedig Choltice
  Pedig Choltice. Vlastní výrobky k prodeji: servírovací tácy, misky různých tvarů a provedení, obaly na květináče, proutěné koše, košíky atd.
  Adresa: Lipoltická 205, Choltice
 • Synthesia, a.s.
  Synthesia je rozdělena do čtyř obchodní jednotek Pigmenty a barviva, Nitrocelulóza, Organická chemie se zaměřením na farmacii, pesticidy a zákaznické syntézy a Energetika, která vyrábí a distribuuje energii formou horké páry a tepla pro všechny výrobní divize a subjekty v areálu společnosti.
  Adresa: Semtín 103, Pardubice
 • VR King - virtuální realita
  Adresa: Třída Míru 68, Pardubice
 • Zelená brána
  Zelená brána. Objekt tvoří vstupní renesanční brána na jejímž průčelí je reliéf dle návrhu Mikoláše Alše. Zpodobňuje erbovní pověst pánů z Pardubic. Věž je 60 metrů vysoká a skýtá nádherný pohled na městskou památkovou rezervaci, zámek a i na široké okolí.
  Adresa: Zelenobranská 68, Pardubice

Mapa

Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga