Skočit na obsah >>
 

Pernštýnská noc 2013

Tradiční Folklórní festival Pardubice – Hradec Králové odstartuje 7. 6. 2013 Pernštýnskou nocí. Pardubické Pernštýnské náměstí i zámek ožijí v pátek večer velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem výtvorů lidových řemeslníků. K dostání budou výrobky z keramiky, dřeva a proutí, aranžmá ze sušených květin, perníky, výrobky z kůže a samozřejmě medovina a různé staročeské občerstvení. Na třech pódiích – u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku – vystoupí folklorní soubory v půlhodinových blocích. V Atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří zámku poběží doprovodný historický program, který zúčastněné přenese do středověku.

Pro milovníky folku je opět připraven program v prostorách Příhrádku. Kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky letošní Pernštýnské noci.
Jako každý rok se před půlnocí rozezpívá Zelená brána. O půlnoci se přesune zpívání do Atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.

Typ folklor / cimbálová hudba, trhy / jarmark
Akce je vhodná pro děti
Místo konání
Datum a čas konání pá 7.6.2013 19:00
URL www.fslipka.cz/kulturni_akce_pardubice.php
Součást opakované události Pernštýnská noc
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Související aktuality
  • Folklorní festival Pardubice Hradec Králové odstartuje v Pardubicích oblíbenou Pernštýnskou nocí (16.5.2013, Kulturní centrum Pardubice)
Zdroj dat Folklórní soubor Lipka Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga