Skočit na obsah >>
 

Pardubické dožínky 2013

Pardubické dožínky oživí zámek staročeským jarmarkem a pestrým kulturním programem. Přijďte si užít Rodinný den v sobotu 14. 9. 2013 na pardubický zámek.

V sobotu 14. 9. 2013 od 10 do 18 hodin budeme na zámku v Pardubicích vítat přicházející podzim. Uskuteční se zde tradiční akce s názvem Pardubické dožínky, nesoucí podtitul Rodinný den. Na návštěvníky čeká staročeský jarmark s množstvím zajímavých výrobků z keramiky, dřeva, proutí i šustí. Na zámek se letos opět chystají i zahradníci se svým sortimentem. Chybět nebude ani stylové občerstvení.
Cílem akce je, aby se bavila celá rodina. Proto nezapomínáme ani na děti, které budou moci soutěžit o ceny, na dvou pódiích se budou hrát pohádky. Především městské děti zaujme kontakt s živými zvířaty, jako jsou ovečky, kozy či drobná domácí zvířata. Neméně zajímavé budou i ukázky dravců. Děti budou mít také možnost svézt se na koni. V rámci dožínek proběhne také pochod Míle pro matku, zakončený prezentací mateřských center z Pardubicka.

Program na hlavním podiu začne v 10.00 hodin a potrvá až do18.00. Kromě tanečních a folklorních souborů vystoupí známé kapely, posluchači swingu si přijdou na své při poslechu koncertu big bandu. Ani milovníci dechovky nepřijdou zkrátka, na vnitřním nádvoří zámku bude připraveno podium dechovkové, kde po celý den poběží přehlídka dechových orchestrů z Pardubic a okolí. Na prvním rondelu zámku potěší příznivce folku folkový festival Hudlovačka, kde se představí řada známých i méně známých folkových kapel. Neváhejte a přijďte se s námi rozloučit s létem a přivítat nastupující podzim…

Typ dožínky, slavnost
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
Datum a čas konání so 14.9.2013 10:00 - 18:00
Součást opakované události Pardubické dožínky
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Vstupné děti, důchodci, ZTP 20 Kč, dospělí 30 Kč
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga