Skočit na obsah >>
 

Koncert Barocco sempre giovane, Vilém Veverka - hoboj

Hostem komorního souboru Barocco sempre giovane bude v mnoha ohledech nejvýraznější osobnost českých hobojistů Vilém Veverka. Hudebního vzdělání se mu dostalo od konzervatoře a AMU v Praze přes Hochschule „Hanns Eisler" v Berlíně až po Karajanovu orchestrální akademii při Berlínské filharmonii, kde působil dva roky. Triumfoval na jedné z nejprestižnějších mezinárodních hobojových soutěží, pořádaných Sony Music Foundation v Tokiu. Okouzluje bravurní technikou a fenomenálním přednesem.
Jako sólista vystupuje s významnými českými orchestry, např. s Pražskou komorní filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Brno, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu nebo Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Ze zahraničních těles jmenujme Tokyo Philharmonic Orchestra, Bayerisches Kammerorchester, Neubrandenburger Philharmoniker či Budafok Orchestra Budapest.

Na abonentním koncertu Barocco sempre giovane se představí jako sólista v koncertech italských barokních mistrů Alessandra Marcella a Antonia Vivaldiho, spolu s první houslistkou BSG Ivou Kramperovou pak přednese koncerty pro housle a hoboj Johanna Sebastiana Bacha a Giuseppe Antonia Brescianella.

Typ vážná hudba
Zakázán vstup se zvířaty
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice) - Rytířský sál
Datum a čas konání čt 6.11.2014 19:00
URL www.barocco.cz/koncerty2014.php
Přístupné pro vozíčkáře Ne
Související aktuality
  • Podzimní koncertní sezóna Barocco sempre giovane 2014 (15.6.2014, Barocco sempre giovane)
Zdroj dat Barocco sempre giovane
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga