Skočit na obsah >>
 

Pardubická muzejní noc - Východočeské muzeum

V rámci Festivalu muzejních nocí se naskytne návštěvníkům Pardubic příležitost navštívit muzea, galerie a další objekty v netradičním čase – v nočních hodinách. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si výstavy, expozice i běžně nepřístupná místa jednotlivých institucí. Akce se zúčastní: Východočeské muzeum v Pardubicích – Zámek Pardubice, Východočeská galerie v Pardubicích, Galerie města Pardubic, Krematorium Pardubice, Museum Rosice nad Labem.

Program Východočeského muzea:

Zámek hraje a zpívá
17.00 – 18.00 Beseda s PhDr. F. Šebkem o zajímavostech z historie města Pardubic
17.00 – 23.00 Prohlídka expozic a výstav VČM a zámeckých prostor, zpřístupněna bude vyhlídka na zámecké věži i zámecká kaple.

Doprovodné programy během večera a noci:
Zámek se rozezní hudbou a bude hrát a zpívat až do 23 hodin. Těšit se můžete na mnoho vystoupení studentů a učitelů Konzervatoř Pardubice a ZUŠ Pardubice – Polabiny. Výstavou „Perly z půd, skříní i odjinud“ vás provedou kurátorky výstavy a restaurátoři vám předvedou ukázky své práce. Přístupná bude i výstava „Bomby nad Pardubicemi“. Na zámecké věži se setkáte s hvězdářem a budete moci pozorovat hvězdy dalekohledem. VČM připravilo vzpomínku na barona A. Krause – malou výstavku za rytířskými sály.
Kejklíř Vítek vás pobaví na nádvoří zámku, předvede akrobatická vystoupení, možná se něco přiučíte v žonglérské dílně. V 22.30 hodin se můžete těšit na velkolepou noční show.

Typ Festival muzejních nocí
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
Datum a čas konání pá 23.5.2014 17:00 - 23:00
URL www.vcm.cz
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Vstupné Bezplatný vstup
Zdroj dat Zámek Pardubice - Východočeské muzeum
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga