Skočit na obsah >>
 

Vernisáž: Otevření expozice Pardubice - příběh města

Zcela nová expozice historie města Pardubic se otevírá slavnostní vernisáží 7. května v 17 hodin a od 8. května zahajuje běžný provoz pro širokou veřejnost. Pod názvem Pardubice - příběh města vás čeká cesta od nejstarších dějin až po vznik Československé republiky v roce 1918.

V prvním patře Zámku Pardubice najdete autentické archeologické nálezy z Pardubic a okolí, například gotický meč z Krchleb. Z období renesance a doby pánu z Pernštejna uvidíte pozůstatky dřevěného pernštejnského potrubí, měšťanský terakotový portál i model tehdejší podoby hradu Kunětická hora. Věžní hodinový stroj z pardubického zámku a barokní hodiny pardubického hodináře Bielauscheka zastupují období baroka a třicetileté války. Z 19. století ukážeme ruchadlo bratranců Veverkových, kolo Vincence Chomráka nebo pokoj barona Artura Krause.

Expozice připomene také významné osobnosti neodmyslitelně spjaté s městem - arcibiskupa Arnošta z Pardubic, pány z Pernštejna, stavitele železnic ing. Jana Pernera, prvního českého letce ing. Jana Kašpara a řadu dalších.

Typ vernisáž
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
Datum a čas konání so 7.5.2016 17:00
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (prostory nejsou bezbariérové)
Zdroj dat Zámek Pardubice - Východočeské muzeum
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga