Skočit na obsah >>
 

Pernštejn(l)ove

2. ročník divadelního festivalu v srdci Čech:

Divadelní program

Slavnostní zahájení festivalu
Středa 2. 8. od 21 h – nádvoří zámku
Cyrano – Mds Cyrano České Budějovice
režie: Kateřina Studená. Rostand, V. Adamčík, F. Šinkner: Cyrano
Nesmrtelný příběh lásky, naděje a odhodlání v jedinečném muzikálovém zpracování. Nadčasové dílo se stalo předlohou pro mnoho uměleckých adaptací - v Českých Budějovicích se k nim přidává původní muzikál Cyrano. Představení vidělo od března 2016 více než přes 7000 diváků. Muzikál též získal několik ocenění včetně ceny za režii či ceny za libreto a hudbu. Spojení melodické hudby Vojtěcha Adamčíka a nadčasových textů Filipa Šinknera okouzlilo mnohé návštěvníky a přimělo je vrátit se do hlediště i několikrát za sebou.
V hlavních rolích vystupují známí i začínající divadelní herci a zpěváci - Radomír Švec, Tomáš Vávra, Lucie Pragerová, Markéta Láchová, Lukáš Randák, Otomar Novotný a Jan Mrkvička.
trailer: www.youtube.com/watch?v=fnTyV8AceDE

Čtvrtek 3. 8. od 18 h – nádvoří zámku
Q10 Hradec Králové – R+J
Překvapivá úprava Shakespearova Romea a Julie. Inscenace s akrobatickými a novo-cirkusovými prvky (triky na šálech a kruhu). Soubor Q10 zasadil hru do nového kulturního kontextu, tj. do Brazílie, a rozhodl se připojit bojové umění Capoeira jakožto určující akrobatický prvek. Pohybově neuvěřitelně vybavený soubor, který je zároveň herecky vyzrálý, nabízí strhující podání boje mezi Monteky a Kapulety.


Čtvrtek 3. 8. od 21 h – zámecký rondel
Divadlo Jesličky Josefa Tejkla-My dva a Beatles
Mark Stanfield, Dominik Bartoš
New York 1976. Paul přijíždí k Johnovi na nečekanou návštěvu. Zatímco Paul McCartney je v NY, aby zde odehrál několik vyprodaných koncertů s Wings, celé město je poblázněné spekulacemi o obnovení Beatles. John Lennon se izoloval od světa. Šest let po hořkém rozchodu Beatles nyní přijíždí Paul na nečekanou návštěvu k Johnovi. A společně si pohrávají s myšlenkou na obnovení legendy. Pro svět připravují největší hudební šok všech dob… Příběh podle skutečné události po všechny fanoušky Beatles! Nebo pouhopouhá fikce?
Inscenace sklidila úspěch na celostátní přehlídce studentských divadelních souborů Mladá scéna. Na festivalu Audimafor 2017 získali herci Matyáš Cibulka a Dominik Bartoš cenu za své herecké výkony.

Pátek 4. 8. od 18 h – Rytířský sál
Ds Kroměříž – Veroničin Pokoj
režie: Ladislav „Láry“ Kolář, autor: Ira Levin
Příběh, u kterého není do poslední chvíle jasné, co vlastně sledujete. Sci-fi fantazii? Ďábelsky vykonstruovaný vtip? Temný psychologický thriller? Autorem je americký spisovatel Ira Levin, který je podepsán pod děsivými příběhy jako Rosemary má děťátko nebo Stepfordské paničky. Veroničin pokoj je mrazivý příběh, který se na českých jevištích objevil teprve loni. Kroměřížský soubor po právu získal za své nastudování mnoho cen. Rozhodně se můžete těšit na skvělý zážitek, tentokrát navíc umocněný bezprostředním kontaktem díky uvedení v aréně.

Pátek 4. 8. od 21 h – nádvoří zámku
Do Houslí – Výročí
scénář a režie: Michaela Doleželová a Roman Vencl
Komedie, ve které se všichni poznáte. Manželé Helena a Jan Lexovi slaví pětadvacáté výročí společného manželského života. Při té příležitosti si uspořádají romantickou večeři a připomínají si společně prožité chvíle – seznámení, první schůzku, narození prvního dítěte, ale také nevěru…apod. Roman Vencl (šéf olomoucké činohry) a Michaela Doleželová (Městské divadlo Zlín), rodáci z Pardubic se vrací na místo činu se svou autorskou komedií.

Pátek 4. 8. od půlnoci – zámecký rondel
Divadelní soubor Děvčátko a slečny – Ušubraná
režie: Jarka Holasová, inscenace je složená z lidových lechtivých textů
Erotická poezie, která zaskočí svou přímočarostí. Oceněná inscenace na mnoha festivalech. Ach jo, vzdychnou mnozí, zase ten folklór. Po chvíli ale nabere text na nečekané šťavnatosti a od Janíčka
prevozníčka se dostaneme k výrazům z oblasti sexuálních praktik, jež se nesluší vyslovovat, natož pak tisknout.Jenže ty dvě milé dívky s šibalským úsměvem si počínají tak nevinně, že publikum naprosto
dostanou. Nejtvrdší výrazy v jejich ústech změknou, ba přímo zněžní. Vulgarita přestává být vulgární a pokorně se vrací do patřičných mezí lidové poezie. Obě dívky navíc mezi sebou rozvíjejí detailní mimoslovní rivalitu a o tom, co dokážou zahrát hráběmi, ani nemluvě. Nádherný zážitek.

Sobota 5. 8. od 18 h – nádvoří zámku
Ds Zdobničan, Vamberk – Turecká Kavárna
režie: Alena Joachimstahlerová, autor: Robert Thomas
Tři komické příběhy s detektivní zápletkou. Jak souvisí prostředí útulné pařížské kavárničky a zločin? Odpověď vám dají tři krátké krimikomedie francouzského dramatika Roberta Thomase v překladu Jana Cimického. Postavy, které jsou v povídkách znázorněny, jsou plné humoru a člověčenství. Překvapivá pointa vás nemine.

Sobota 5. 8. od 21 h – nádvoří zámku
Divadlo Exil, Pardubice – Kuřačky A Spasitelky
režie: Ladislav Špiner, autor:
Vodka, cigarety, knihy a zmařené sny. Komedie. Tři sestry v době babyboomu, internetových seznamek, pracovních kariér a ezoterních kurzů Jak být sebevědomou ženou. Chtěly by spasit svět nebo alespoň samy sebe v kraji, kde modré lišky dávají dobrou noc, a štěstí přeje průměrným. Režie herec Východočeského divadla a držitel Thálie Ladislav Špiner.

Typ divadelní festival
Zakázán vstup se zvířaty Akce je vhodná pro děti
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice) - velké nádvoří
Datum a čas konání st 2.8.2017 - so 5.8.2017

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

URL www.pernstejnlove.cz
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Související aktuality
  • Druhý ročník divadelního festivalu Pernštejn(l)ove se blíží! (24.7.2017, Pardubický kraj)
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga