Skočit na obsah >>
 

Dva cyklopísničkáři v zámecké kavárně

V pátek 5. ledna 2018 vystoupí v pardubické Zámecké kavárně písničkáři Jan Řepka a Eliška Sýkorová. Ke slyšení bude kytara, akordeon i ukulele, písně původní, převzaté i přeložené. Součástí recitálu bude také půlhodinová projekce fotografií ze Slovenské cyklotúry 2017. Oba mladí interpreti totiž nejraději jezdí na turné na kole Autorská tvorba obou mladých zpěváků navazuje na naše nejlepší písničkářské tradice. Ne náhodou křtil Řepkovo debutové album Vladimír Merta, ne nadarmo si zpívá Sýkorová s oblibou Radůzu. Ohlasy šansonu se objeví v tvorbě překladové (francouzština, švýcarská němčina), zavítáme ale také krátce do oblasti kultur indických, které Sýkorová vystudovala.

„Jestli bude zima vypadat jako před dvěma lety, pojedeme samozřejmě na kolech, leden neleden“ říká Jan Řepka. „Dřívější cesty mě naučily organizovat si koncerty cyklologisticky výhodně, tj. nanejvýš 60 km jeden od druhého. Východočeský terén je nadto přívětivější než jiné.“ Slovenská cyklotúra vedla v létě 2017 z Tater do Košic a zahrnovala pět koncertů. Veškeré vybavení a nástroje si přitom oba písničkáři vezli na kolech. Díky technickému doprovodu si z turné přivezli sérii pěkných fotek a autentických videí zachycujících atmosféru koncertů, pestrou cestu i pozoruhodné lidi, které cestou potkali.

Pardubický koncert má Řepka se Sýkorovou na trase ze Slatiňan do Hradce Králové, kde se oba o své zážitky podělí s návštěvníky tradičního festivalu Cyklocestování. Ten probíhá 6.-7. ledna v konferenčním sále Úřadu práce ve Wonkově ulici.

Typ beseda, folk-country, šanson
Zakázán vstup se zvířaty Akce není vhodná pro děti
Místo konání Zámek Pardubice - Východočeské muzeum (Pardubice)
Datum a čas konání pá 5.1.2018 19:00
URL www.cyklocestovani.cz
Předprodej vstupenek Rezervace: 723 078 664.
Přístupné pro vozíčkáře Ano
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga