Skočit na obsah >>
 

S plynutím - obrazy Ivany Bachové

Od září do prosince 2021 ožije výstavní prostor v předbraní Zelené brány obrazy mladé malířky Ivany Bachové. Přijďte se podívat, jak může být příroda inspirující.

Mladá talentovaná malířka, MgA. Ivana Bachová (rozená Mrázková), pochází z Vysočiny a je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze. Svoji tvorbu věnuje především přírodě. Autorka o své tvorbě říká, že krajinu zachycuje tak, jak ji vidí, cítí, vnímá a postupně poznává. Příroda pro ni představuje nenahraditelný zdroj inspirace jak pro umění, tak i pro osobní život.

V posledních letech autorku okouzlil vodní živel, proto na jejích malbách můžeme vidět vodopády, řeky, potůčky, ale i rozbouřená moře. Zachycuje nekonečné podoby a neustálé proměny vodních ploch a vodních toků. Zkoumá jejich proudění a zákonitosti, které určují ráz krajiny kolem a ovlivňují a formují i tělesné schránky živočichů a vzhled rostlin.

Hlavní užitou technikou je klasická olejomalba, ve které se snoubí historie a tradice, ale zkoumá i nové možnosti, jak může dnešní doba prohloubit a obohatit pojetí krajinomalby. Menší formáty svých děl tvoří v plenéru přímo na místě, kdy je pro autorku důležitý kontakt se zobrazovaným a bezprostřední spočinutí v krajině, které se dá přirovnat k meditaci. Propojuje tak tradiční malbu s možnostmi současného umění.

Vystavená díla vznikala jak v České republice, tak v zahraničí. Těšit se můžete nejen na obrazy s vodní tematikou, ale i rostlinnými motivy.

Součástí výstavy je prodej originálních autorských pohlednic.

V případě zájmu můžete také navštívit elektronické portfolio autorky.

Typ výstava obrazů - malířství
Zakázán vstup se zvířaty
Místo konání Zelená brána (Pardubice)
Datum a čas konání út 12.10.2021 - pá 31.12.2021

Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

Přístupné pro vozíčkáře Ne
Zdroj dat Turistické informační centrum Pardubice
Je třeba opravit údaje?
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga