Skočit na obsah >>
 

K Černému Nadýmači

Díky místní rovinaté, kultivované krajině a vstřícnému postoji obce k hendikepovaným vznikla trasa vedoucí k rybníku Šený Nadýmač s rozlohou cca 12 ha, který je využíván k chovu ryb jako násadový rybník. Vzhledem k biologickým požadavkům rybí násady je jen velmi pomalu napouštěn. Toto charakteristické pomalé napouštění je realizováno jednou za tři roky a rybniční dno je obnaženo nejčastěji od dubna do poloviny srpna.

Počet dnů 1
Vhodné pro typ zákazníků vozíčkáři
Období jaro, léto, podzim
1. den (6 km) Stezka červeně značené vozíčkářské trasy začíná na parkovišti u restaurace Cikánka, kde je možnost občerstvení. Vydáme se po lesní zpevněné cestě k rybníku Černý Nadýmač, který je hlavním cílem našeho výletu. Po zpevněné cestě budeme pokračovat po hrázi až k rozcestí Černý Nadýmač. Zde je odpočívadlo a křižovatka cyklotras. Po odpočinku pokračujeme po úplné rovině k rozcestí Na Hořičkách. Zde začíná těžší úsek trasy se zpevněným povrchem, ale místy prorostlým trávou.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
  • trasa. K Černému Nadýmači (pěší trasa, 6.4 km) gpx
    informace o nadmořské výšce: začátek - 226 m, konec - 226 m, nastoupáno - 30 m, sestoupáno - 39 m, minimální - 213 m, maximální - 234 m
  • Cikánka [1] - Obránců míru 53, Břehy, telefon: 466265732, 774142993
  • Černý Nadýmač [2] - Břehy

Alternativy
Dokumenty
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga