Skočit na obsah >>
 

Za koupáním a koňmi

Pardubicko je regionem známým i díky koním. I proto vás tato cyklotrasa zavede do jednoho z nejstarších hřebčínů na světě, ve kterém se chovají starokladrubští bělouši. Toto plemeno se díky své vznešenosti těší velké oblibě dokonce i na císařských a královských dvorech v Evropě. Pokud patříte mezi milovníky koní, zastavte se i v Kolesách, kde uvidíte kromě obory a dostihové dráhy také moderní hipologické rehabilitační středisko. Celý cyklovýlet je protkán množstvím vodních ploch vhodných ke koupání a na jeho konci můžete navštívit barokní zámek Karlova Koruna.

Odkaz https://mapy.cz/s/3fN8T
Počet dnů 1
Převažující druh dopravy kolo
Vhodné pro typ zákazníků milovníci přírody, mladí a aktivní, romantici, sportovci
Období jaro, léto, podzim
1. den (48 km) Trasa: 4290 Chlumec nad Cidlinou - autobusová zastávka Mlékosrby křižovatka (5,3 km), 4289 autobusová zastávka Mlékosrby křižovatka - Kosice - Kosičky (4,1 km), 4272 Kosičky - Chudeřice - Chýšť - Vápno - Sopřeč - rozcestí U Opatovického kanálu Břehy (18,7 km) doprava ulicí Obránců míru neznačená cca 300 metrů k ulici Na Hrázi Břehy dále doprava po 2 Labská Břehy - Semín - Kladruby nad Labem (8 km) 4290 Kladruby nad Labem - Kolesa - Chlumec nad Cidlinou (11,6 km)

Zajímavosti na trase: Chlumec nad Cidlinou – zámek Karlova Koruna, Městské muzeum Loreta, rozhledna Kosice, Soprečský rybník, Semínský akvadukt - technická památka, Národní hřebčín a zámek v Kladrubech nad Labem, obora a dostihová dráha v Kolesách, v blízkosti trasy přírodní památka Pamětník

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Alternativy
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga