Skočit na obsah >>
 

Svatba na hradě Kunětická hora

Kunětická hora představuje jedno z nejatraktivnějších oddacích míst Pardubicka. Každoročně si v pohádkových kulisách středověkého hradu, nacházejícího se navíc ve výjimečné přírodní lokalitě, řeknou své ano desítky párů. Buďte mezi nimi. Občanské svatební obřady na hradě provádíme v Rytířském sále, případně i ve venkovních prostorách hradního nádvoří dle přání a domluvy se zájemci. V kapli svaté Kateřiny se konají výhradně církevní svatební obřady.

Občanské svatby
Poplatek za svatbu činí 4235 Kč. V této částce je zahrnut pronájem reprezentačního Rytířského sálu zdobeného krásnou diamantovou klenbou, slavnostní uspořádání mobiliáře, základní květinová výzdoba na obřadní stůl vytvářená na zakázku výhradně pro tyto účely, a také slavnostní přípitek pro novomanžele. Kapacita sálu je cca 80 osob (podle rozmístění nábytku). Pro svatebčany a jejich doprovod udělujeme povolení k vjezdu na přístupovou komunikaci pro osobní vozy s možností parkování před pátou bránou, tj. prakticky přímo před hradem. Hradní areál poslouží jako skvělá kulisa pro Vaše svatební fotografie. Svatební obřad lze uskutečnit též na terase hradního nádvoří, v případě této venkovní varianty poplatek činí 6100 Kč.

Rezervace termínů provádí matrika pardubického magistrátu online - máte-li zájem o svatbu na Kunětické hoře, na této stránce by měly Vaše kroky začít. Elektronický formulář Vás velmi jednoduše provede výběrem dne a hodiny obřadu. Není-li v nabídce žádné klikatelné datum, pak buď termín nebyl vypsán, nebo jsou již všechny termíny rezervovány. Nový formulář s nabídkou termínů na další rok bývá zveřejněn obvykle na začátku prosince.

Po zarezervování termínu a návštěvě matriky se snoubenci následně účastní osobní schůzky na hradě, která by měla proběhnout nejpozději tři týdny před svatbou. Je to příležitost podrobněji se seznámit s podobou svatebního obřadu, prohlédnout si oddací místo, vyřešit nezbytnou administrativu, prostor je i pro případné dotazy, přání, připomínky apod. Schůzky (netřeba se na ně objednávat) probíhají v návštěvní sezóně (tj. od dubna) každou neděli v 10 hodin, s sebou si prosím přineste občanský průkaz a dokumenty z magistrátu, které Vám potvrdíme. Pokud z nějakého vážného důvodu nedělní termíny nevyhovují, lze se individuálně domluvit na termínu jiném. Další informace Vám rádi poskytneme na telefonu +420 466 415 428 nebo +420 725 507 500, či na e-mailové adrese kunetickahora@npu.cz.

Církevní svatby
Církevní svatby se konají v kapli sv. Kateřiny, jde o menší prostor s kapacitou přibližně 40 osob a k dispozici je i terasa u kaple s krásným výhledem na Pardubicko, Chrudimsko a Železné hory. Poplatek vybíraný správou hradu činí 4235 Kč. V ceně je pronájem oddacího místa a základní květinová výzdoba. V případě tohoto typu svatby je vhodné kontaktovat farnost v Sezemicích a domluvit podrobnosti, včetně termínu, který je nutno konzultovat též se správou hradu (abychom zamezili případným kolizím s kulturními, společenskými nebo stavebními akcemi apod.).

Po zarezervování termínu se snoubenci následně účastní osobní schůzky na hradě, která by měla proběhnout nejpozději tři týdny před svatbou. Je to příležitost podrobněji se seznámit s podobou svatebního obřadu, prohlédnout si oddací místo, vyřešit nezbytnou administrativu, prostor je i pro případné dotazy, přání, připomínky apod. Schůzky (netřeba se na ně objednávat) probíhají v návštěvní sezóně (tj. od dubna) každou neděli v 10 hodin, s sebou si prosím přineste občanský průkaz. Pokud z nějakého vážného důvodu nedělní termíny nevyhovují, lze se individuálně domluvit na termínu jiném. Další informace Vám rádi poskytneme na telefonu +420 466 415 428 nebo +420 725 507 500, či na e-mailové adrese kunetickahora@npu.cz.

Pro svatebčany a jejich doprovod udělujeme povolení k vjezdu na přístupovou komunikaci pro osobní vozy s možností parkování před pátou bránou, tj. prakticky přímo před hradem. Hradní areál poslouží jako skvělá kulisa pro Vaše svatební fotografie.

Odkaz svatby.pardubice.eu/index.php...
Podmínky Svatby u nás mohou teoreticky probíhat od dubna do října (oddací dny jsou pátek-sobota). Stanovení definitivních termínů, které budou nabízeny snoubencům, je plně v kompetenci magistrátu.
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga