Skočit na obsah >>
 

Za pohádkami na Veselý Kopec a do Pardubic

Vydejte se do míst, kde se natáčely známé pohádkové filmy a komedie.

Počet dnů 2
Převažující druh dopravy pěšky, automobil / motocykl
Vhodné pro typ zákazníků dětské kolektivy, mladí a aktivní, rodiny s dětmi, senioři, střední generace bez dětí
Období jaro, léto, podzim, zima
1. den Veselý Kopec

Malebné prostředí skanzenu využili filmaři při natáčení komediální pohádky Lotrando a Zubejda (1996) podle scénáře Zdeňka Svěráka, s hudbou Jaroslava Uhlíře a pod režijní taktovkou Karla Smyczka. Pohádek se na Veselém Kopci natáčelo více. V roce 1993 využil tyto malebné kulisy pro pohádku Nesmrtelná teta (1993) režisér Zdeněk Zelenka, v hlavní roli s vynikající Jiřinou Bohdalovou. Podle knižní předlohy Boženy Němcové zde natočil pohádku Tři životy (2007) i Jiří Strach. Rovněž podle předlohy Boženy Němcové v místních kulisách natáčel pohádku Sedmero krkavců (1993) Ludvík Ráža.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
  • [1] - Veselý kopec, telefon: 469326415, 469333175
2. den Pardubice

Město je mimo všechny ostatní zde natáčené filmy známé díky pohádkové komedii Dívka na koštěti (1971) s Petrou Černockou v hlavní roli. Ve filmu je možné spatřit Zelenobranskou ulici vedoucí na Pernštýnské náměstí, Sukovu třídu, Zborovské náměstí s kasárnami, Staňkovu ulici, kde je škola, kterou hlavní protagonisté navštěvují a odkud skáče Saxana z okna pro babské ucho. Děj se odehrává i na Třídě míru v pozadí s dominantou Pardubic, Zelenou bránou a na nedaleké Kunětické hoře.

Pokud Vám bude zbývat nějaký volný čas, rozhodně by jste si neměli nechat ujít návštěvu pardubické dominanty - zámku, který vznikl za vlády pánů z Pernštejna na přelomu 15. a 16. st. a nyní je sídlem Východočeského muzea a Východočeské galerie.

Navštívené atraktivity a zahrnuté služby pro tento den
Alternativy
Souřadnice: 
 
 

Anketa

Který cíl na Pardubicku byste určitě doporučili známým k návštěvě?


loga